7 dejových nezmyslov v obľúbených seriáloch: Postrehol si niektoré z nich?

Aj tie najobľúbenejšie seriály sa nevyhli chybám (Zdroj: Freepik,com/drobotdean)

#Stalo sa ti už niekedy, že si vo svojom obľúbenom seriáli odhalil „dejové nezrovnalosti“, ktorých sa tvorcovia dopustili? Ak má seriál navyše niekoľko (desiatok) sérií, natiahnutých na zopár rokov, niet sa ani čomu diviť. Poď  sa spolu s Hashtagom pozrieť na tie najzaujímavejšie chyby, ktoré dokazujú, že mýliť sa je ľudské.

The Witcher

https://www.instagram.com/p/BzYGrI8gg1E/?utm_source=ig_web_copy_link 

Téma plodnosti sa vo väčšine fantasy seriálov vôbec nevyskytuje. V Zaklínačovi má však špecifické postavenie. Yennefer o túto schopnosť prichádza dobrovoľne, keď ňou platí za svoju magickú moc a krásu. Len o pár epizód ďalej sa ale krvopotne snaží nájsť spôsob, ako získať svoju plodnosť späť. Dokonca pre to riskuje aj vlastný život!

Niet divu, že sa mnohým divákom zdá vývoj tejto postavy nekonzistentný. Yennefer neprejavuje na začiatku prvej série najmenší záujem o to mať deti a len o niekoľko epizód ďalej „umiera“ túžbou byť matkou. Skutočne si tvorcovia myslia, že uveríme takejto radikálnej zmene?

Zrejme je to ale aktuálne najmenší problém seriálu The Witcher, ktorý stojí na tenkom ľade po odchode Henryho Cavilla.

Friends

Postrehol si, že Rachel sa s Chandlerom zoznámila dvakrát? Prvýkrát sa stretli v pilotnej epizóde, keď Rachel vtrhla do kaviarne v svadobných šatách a Monica ju predstavila zvyšku partie.

V neskorších sériách sa ale vyskytujú flashbacky, ktoré naznačujú, že sa táto dvojica pozná už od svojich tínedžerských čias. Spoločne oslavovali Deň vďakyvzdania a na vysokej škole sa dokonca bozkávali.

Wednesday

Hneď v prvej časti bola Wednesday presunutá do školy Nevermore po tom, čo hodila do bazéna pirane. Rodičia sa ju teda rozhodli vziať z tejto (obyčajnej) strednej školy a zapísať ju do akadémie pre spoločenských „vydedencov“. Jej prestup je však veľkou dierou v zápletke!

Ukazuje sa, že sú tam prijímané iba deti so zvláštnymi schopnosťami. Wednesday má síce vízie, tie ale pred rodičmi a celou spoločnosťou starostlivo tají. Ako je teda možné, že ju do Nevermore prijali ako študentku „bez“ mimoriadnych schopností?

The Office

V poslednej sezóne komediálneho seriálu plného sarkazmu The Office si postavy konečne pozrú dokument o vlastných životoch, ktorý sa v priestoroch ich kancelárií natáčal takmer 10 rokov. Zo záberov ale ostávajú šokovaní. Nie je to zvláštne? Všetci predsa o natáčaní vedeli, počas celého seriálu poskytovali štábu rozhovory a zdieľali detaily zo svojich životov.

Game of Thrones

O slabine White Walkers (Chodcov) sa dozvedáme v 7 sérii Game of Thrones – boja sa vody. Záhadne sa ale nijako nevzpierajú, ked od Nočného kráľa dostanú príkaz, aby vytiahli draka Viseriona z ľadovej vody (po zásahu oštepom). Zo scény je jasné, že sa museli dostať na dno jazera a draka zviazať reťazami, no spôsob, akým prekonali svoj najväčší strach, je záhadou.

The Big Bang Theory

Známou kulisou na pozadí celého seriálu je pokazený výťah. Leonard o tejto poruche varuje svojho priateľa a kolegu Howarda. To vedie k dojmu, že Howard nevie o pokazení výťahu. Avšak o niekoľko epizód neskôr zistíme, ako k nehode došlo. Výťah bol poškodený počas Leonardovho experimentu, ktorého sa zúčastnil aj samotný Howard. Otázkou teda je, prečo Leonard oboznamuje Howarda o udalosti, pri ktorej boli prítomní obaja?

The White Lotus

V seriáli sa stretávame so skupinou amerických turistov, ktorí trávia dovolenku v luxusnom hoteli na Sicílii. Každý večer sa stretávajú v hotelovej reštaurácii, kde pravidelne večerajú. Prečo to ale robia, keď sú v jednej z krajín s najvychýrenejšou kuchyňou?  Dokonca aj samotné postavy občas naznačujú, že je to zvláštne. Je pochopiteľné, že to má svoje opodstatnenie z hľadiska vývoja deja –väčšie množstvo ľudí na jednom mieste prináša aj väčší priestor pre konflikty. Samotná „rutina“ však pôsobí akosi falošne – neautenticky.

Všimol/všimla si si niektorú z týchto chýb aj ty?

Sleduj náš Facebook

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame