7 vychytených aplikácií na úpravu fotiek, s ktorými bude tvoj feed vyzerať profesionálne

úprava fotiek záber na telefón

S akou appkou bude úprava fotiek hračka? (Zdroj: Unsplash/dominik-dancs)

#Kvalitné fotografie dokážu vytvoriť aj cenovo najdostupnejšie smartfóny. Ak však chceš, aby tvoje fotky vyzerali čo najlepšie, je na čase spoznať aplikácie, ktoré ti pomôžu tvoje zábery posunúť na iný level. V tomto článku ti prinášame top 7 aplikácií, o ktorých musíš vedieť!

LIGHTROOM

Photoshop lightroom je aplikácia od tvorcov Adobe Photoshopu. Tí sa snažili priniesť profesionálne funkcie na úpravu fotografií do smartfónu. Množstvo možností na úpravu ponúka už v základnej verzii. V prípade, ak chceš všetky jej vymoženosti, medzi ktoré patrí napríklad aj odstraňovanie objektov z fotografie, je potrebné zakúpiť si jej plnú verziu. Táto aplikácia ponúka aj množstvo takzvaných pressetov, vďaka ktorým dokážeš vytvoriť na svojich fotografiách jednotný filter a mať tak krásne farebne zladený profil.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa LENA 💫 (@madamelena_)

VSCO

Táto aplikácia očarí najmä milovníkov analógových fotografií a filmov, nakoľko dokáže vytvoriť dojem klasických obrázkov s jemne vyblednutými farbami. Ponúka ale mnoho možností na úpravu a patrí medzi jeden z najlepších nástrojov na úpravu fotografie.

VIMAGE

Vďaka tejto appke dokážeš odfotiť nehybné objekty a následne k nim pridať pohyblivé. Túto funkciu môžeš využiť napríklad pri tvorbe story na instagrame. Okrem toho ale ponúka aj bežné činnosti ako je úprava jasu, ostrosti, orezávanie a podobne.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa VIMAGE – Cinemagraph Animator (@vimageapp)

SNAPSEED

Táto appka od spoločnosti Google ponúka veľké množstvo funkcií, vďaka ktorým sa v mnohých smeroch dokáže vyrovnať aj plnohodnotnému Photoshopu. Okrem základných funkcií v nej dokážeš napríklad retušovať nedokonalosti. V tejto appke dokážeš urobiť jednoduché úpravy, ale aj zložité editovanie ako selektívne sfarbenie, perspektívne posuny a podobne. Najväčšou výhodou tejto aplikácie je ale fakt, že je plne bezplatná.

FOTOR PHOTO EDITOR

V tejto aplikácii si prídu na svoje hlave tí, ktorých baví tvorba koláži s rôznymi rámčekmi a doplnkami. Umožňuje taktiež prácu s krivkami, ostrosťou alebo hĺbkou. Veľké plus je jej minimalistický dizajn a jednoduché ovládanie.

POLARR

Ak hľadáš profesionálnu appku, Polarr je určený práve pre teba! Disponuje totiž pokročilými možnosťami úprav kriviek a vrstiev, ktoré ocenia aj skúsenejší fotografi. Vďaka 10 režimom sa dajú tvoje zábery prekrývať prostredníctvom efektov ako sú svetlá alebo oblaky. Ani v tomto prípade však nie je všetko bezplatné a ak ti základná verzia nestačí, je potrebné si zaplatiť predplatné.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Polarr (@polarr)

IOS FOTKY

Ak si majiteľom Iphonu, určite poznáš editor fotiek, ktorý ponúka. Možno si ani neuvedomuješ, aké funkcie ti ponúka. Ide o rozsiahle možnosti nastavenia parametrov ako je jas, kontrast, sýtosť, ostrosť a mnoho iného. Pomocou posuvníka môžeš pri každom z týchto nastavení vykonať presnejšie úpravy a mať tak fotku presne podľa predstáv. Okrem týchto možností máš na výber aj mnoho filtrov, ktoré ti umožnia farebný efekt.


Existuje mnoho aplikácií na úpravu fotografií, ktoré ťa zaujali najviac?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame