5 trikov starostlivosti o telo, s ktorými budeš krásna a príťažlivá

dievča si v kúpeľni nanáša maskaru

S týmito tipmi sa stane tvoja rutina starostlivosti o telo ešte účinnejšia (Zdroj: Freepik)

#Každá žena sa chce cítiť skvele a určite ani ty nie si výnimkou. Na to, aby si tak naozaj vyzerala, nemusíš vykúpiť drogériu. Naše staré mamy sa dokázali obísť aj bez nej. Momentálne máš na seba dostatok času, využi ho na získanie rutín, s ktorými budeš krajšia a sebavedomejšia.Toto je ich 6 kozmetických trikov, ktorými sa oplatí inšpirovať. 

#1 Hydratácia po každom kúpeli

Rôzne sprchové gély síce vynikajúco voňajú, ale v kombinácii s tvrdou vodou dokážu vysušiť pokožku. A nielen tie. Pokožku vysušuje aj slnko či nedostatočný pitný režim. Prvá rada teda znie jednoducho: Bez hydratácie ani krok! Vždy, keď vyjdeš zo sprchy, natri sa telovým mliekom, alebo olejom. To isté platí aj po odlíčení. Správna hydratácia je jednou z najlepších prevencií voči vzniku vrások.

dievča sa po sprche krémuje
Po každej sprche dopraj svojmu telu hydratáciu (Zdroj: Freepik)

#2 Poriadne sa vyspi

Spánok sa na celkovej kráse podpíše oveľa viac, než by si čakala. Možno teraz prehýrené noci zvládaš skvele, ale príde doba, kedy ti to príroda všetko spočíta. Nedostatok spánku spôsobuje kruhy pod očami, bledú pokožku, negatívne ovplyvní kvalitu vlasov či celkové vyžarovanie. Dopraj si kvalitný spánok, no nelež v posteli celý deň. Osem hodín spánku ti bohato postačí.

#3 Kvalita nadovšetko

Miesto piatich druhov mejkapu radšej investuj do jedného kvalitného. V tomto prípade určite platí pravidlo: Kvalita nad kvantitu. Pred kúpou si urob prieskum a pozri sa aj na recenzie. Ak si aj priplatíš viac, bude to stáť za to a vyhneš sa problémom s pleťou po nekvalitných lacných výrobkoch. Tvoja pleť by mala dýchať, investuj preto do výrobkov, ktoré ju nevyčerpajú, nosiť ich budeš takmer každý deň 

kozmetika
Na výbere kozmetiky si daj záležať (Zdroj: freepik.com)

#4 Pre krásne vlasy

V dnešnej dobe si veľa dievčat vlasy farbí tak často, až pomaly zabúdajú na to, aká je ich prirodzená farba. Vysušené vlasy si vyžadujú extra starostlivosť. Masky na vlasy, ktoré si môžeš vyrobiť aj doma, by sa mali stať pre teba samozrejmosťou. Aj vďaka nim sa naše staré mamy mohli pýšiť krásnou hrivou. „Neupravuj vlasy, pokiaľ sú mokré,“ znie ďalšie pravidlo. A má niečo do seba. Mokré vlasy sa rýchlejšie lámu, preto ich ešte pred samotným stylingom naprv presuš.

#5 Vyskúšaj med

Naše staré mamy využívali med nielen na dochucovanie čaju. Bol obľúbeným pomocníkom aj v otázkach krásy. Pridávali ho do vlasových aj pleťových masiek. Môžeš vyskúšať napríklad medový peeling, vďaka ktorému sa zbavíš odumretej pokožky. Stačí ak tri lyžice medu zmiešať s troma lyžicami hrubozrnnej soli. Túto zmes dôkladne nanes na pokožku, nechaj pôsobiť aspoň 10 minút a následne umy vlažnou vodou. Daj nám vedieť, ako si spokojná s výsledkom.

med
Med je plný živín a stal výborným pomocníkom aj v domácej kozmetike (Zdroj: Freepik)

Poznáš aj ty nejakú kozmetickú vychytávku? Ak áno, budeme radi, ak sa o ňu podelíš v komentároch pod článkom.

Zdroj: hashtag.sk, bustle.com, rd.com, goodhousekeeping.com
Odporúčame