5 tipov, ako vybrať plavky pre veľké prsia

Zdroj: Astratex

Ste pyšnou majiteľkou veľkých pŕs? Mužské pohľady vaše poprsie uznanlivo oceňujú, tie dámske vám ho možno trochu závidia. Má to ale aj svoje úskalia. Napríklad výber plaviek môže byť zložitejší, ako keď máte malé dievčenské prsia. Poradíme, na čo sa zamerať pri nákupe plaviek, tak aby ste sa v nich cítila pohodlne aj príťažlivo.

Alfa a Omega? Správna veľkosť

Na správnej veľkosti závisí nielen zdravie a pohodlie, ale aj krásny vzhľad dekoltu a z neho prameniace sebavedomie. Plavková podprsenka vám musí dodať dokonalú oporu, perfektne prsia „zaparkovať“ na správnom mieste a udržať ich na ňom aj pri zjazde z tobogana alebo bláznení v morských vlnách. Je až k podivu, aké veľké percento žien si nesprávnou veľkosťou plavkovej podprsenky škodí. Voľný obvod, ktorý si na chrbte slobodne cestuje až hore pod krk, zarezávajúce sa ramienka, pretekajúca alebo naopak poloprázdne košíčky … To sú obrázky, ktoré sa na verejných kúpaliskách objavujú vo veľkom počte.

Základom je správna veľkosť. Jednoducho ju zistíte v našej online Poradni. So správnou oporou prsia získajú krajší aj pevnejší vzhľad. Vďaka ich nadvihnutiu sa uvoľní oblasť brucha pod nimi a vy budete vyzerať štíhlejšie.

Zdroj: Astratex

Váš obľúbený strih

K výberu plaviek pristupujte podobne ako k nákupu podprsenky. Strih, ktorý vám sedí pri celodennom nosení, vám bude pravdepodobne vyhovovať aj v plavkovom prevedení. Dostatočne široký a pevný obvod zabezpečí, že všetko bude držať tam, kde má. To isté platí aj o ramienkach. Široké ramienka sa nebudú zarezávať a pomôžu niesť väčšiu váhu prsníkov. Ak túžite po zaväzovacom hornom diele, nespoliehajte na tenké šnúrky, ale skôr širšie pruhy materiálu.

Vyberajte si plavky s vypracovanými košíčkami, vaše prsia potrebujú oporu. Často sa stretnete s jednodielnymi modelmi, ktoré pod zdanlivo hladkou plavkovinou ukrývajú perfektne vytvarované košíčky. Vy si potom môžete užívať minimalistický štýl, v opačnom prípade by si to odskákali vaše ženské vnady.

Zdroj: Astratex

S výstuhou alebo bez?

Vystužené košíčky pomôžu spevniť aj mäkšie a ťažšie prsia. Navyše sa pod nimi po namočení nerysujú bradavky. Niektoré ženy s väčším poprsím sa však bráni akejkoľvek ďalšej vrstve objemu. Ak k nim patríte, siahnite po nevystužené hornom diele. Vo väčších veľkostiach býva takmer bez výnimky ušitý z dvoch vrstiev plavkovej látky. Vďaka tomu sa plavky tvarovo prispôsobia prsiam, ale po vykúpaní sa nevytiahnu. Ak dávate prednosť nevystuženým košíčkom, mali by mať klasické, prípadne i bočné kostice.

Zdroj: Astratex

Gravitácii napriek

Zemská príťažlivosť pôsobí na každé prsia, a na tie veľké ešte o trochu silnejšie. Pokiaľ už nie sú tak pevné ako kedysi, ale trochu ovisnuté, vyhýbajte sa nízkym stredom horného dielu plaviek. Vysoký stred prsia naopak krásne spevnia. Mávajú ho aj plavky s bardot podprsenkou, oblečená na plnom poprsí pôsobí naozaj sexi. Navyše si u nej môžete odopnúť ramienka a užiť si tak rovnomerne opálená ramená. Horné diely s odopínateľnými ramienkami majú na vnútornej strane košíčkov silikónový prúžok, ktorý plavkovú podprsenku zafixuje na mieste.

Zdroj: Astratex

Ďalší spojenci

Veľké prsia môžu mať sklon trochu sa „rozlievať“ do strán. Je to váš prípad? Potom si vyberte plavky s bočnými dielmi košíčkov, nasmerujú ich pekne dopredu a k sebe. Čarovať ale môžete aj so vzormi. Veľké motívy a jasné farby upútajú pozornosť k vašim najlepším partiám, čierna a zvislé prúžky vás opticky zoštíhlia. Skúšajte, experimentujte, kombinujte. Ste hanblivejšia a cítite sa lepšie, keď ste trochu chránená pred pohľadmi? Nie je nič jednoduchšie, než prehodiť cez seba ľahkú plážovú tuniku alebo uviazať pareo.

Zdroj: Astratex

Vaša spokojnosť so vzhľadom v plavkách je dôležitá. Neprikladajte ale najväčšiu váhu nameraným centimetrom. Oveľa dôležitejšie je, či sa prijímate taká, aká ste. Dôvody nespokojnosti bývajú skôr v hlave. Takže, dámy, hlavne pozitívne a s láskou k vlastnému telu! ❤️

Zdroj: Astratex
Zdroj: PR článok
Odporúčame