Trendy pre jar 2023: Top 3 inšpirácie, kvôli ktorým nemusíš utekať do obchodov, pretože ich pravdepodobne máš v šatníku

Jarná móda

Ak ale miluješ denim až tak, že ho chceš mať na sebe od hlavy až po päty, nie je to problém (Zdroj: Freepik/marymarkevich)

#Jar pomaly klope na dvere, s čím sa vnucuje aj myšlienka na svieže jarné outfity. In je udržateľnosť, a teda sa pozrieme na tri jednoduché tipy na horúce trendy. A nebudeš musieť ani vytiahnuť päty z domu – všetko čo potrebuješ, máš pravdepodobne v šatníku. Nastal ten pravý čas na to, oprášiť zabudnuté kúsky, a vyraziť do ulíc!

„Nesmrteľná džínsovina“

Ak netrpezlivo očakávaš návrat skinny jeans, máme zlé správy. Budeš si musieť ešte chvíľu počkať. Ak však miluješ 80. a 90. roky, môžeš sa radovať – denim sa vracia v štýle týchto ér.

Fashionisti hlásia dlhé a široké strihy, ktoré sa delia na dva tábory – high-waisted a nestarnúce „bedráče“. Podľa nich je fajn, ak vsadíš aj na kombináciu s nestarnúcou „flanelkou“. Dior však uprednostňuje „čistý look“ – denimové nohavice v kombinácií s jednoduchým tričkom.

Ak ale miluješ denim až tak, že ho chceš mať na sebe od hlavy až po päty, nie je to problém. Inšpiruj sa u známych značiek, ako napríklad Burberry či Tods. Ak sa ti zdá modrý denim nudný, neváhaj sa poobzerať aj po bielom prevedení, či patchworkovaných kúskoch – dosiahneš jedinečnosť, ktorý je určený pre tých najodvážnejších.

Limetka hrá prím

Bottega Green spustila pred pár sezónami mániu s odtieňmi zelenej pre všetky jarné kolekcie. Tento rok to je však limetková, ktorá vyšla na piedestál. Hoci dlho nebola trendy, poslednou dobou sa dostáva do rebríčka populárnych farieb.

Aj značka Valentino do nej „obliekla“ kúsky zo svojej kolekcie – nájdeš u nich casual bundu, ale aj flitrové šaty. Ak si športová duša, Stella McCartney si pre túto sezónu pripravila štýlové cut-outs, ktoré sú v kurze! Dokonca ani Victoria Bekham nezaostáva – priniesla monochromatický power look, ktorý ti vyrazí dych!

Štýl Grunge

A sme späť pri slávnych deväťdesiatkach! Nostalgia menom Grunge je horúcim trendom tejto jari. Efektívna uniforma nezaberie veľa času – stačí ak máš po ruke pohodlné džínsy, martensky, vintage svetrík a koženú bundu.

Tento štýl sa môže na prvý pohľad zdať ako trend, ktorý je proti typickému jarnému štýlu, ktorý väčšinou zahŕňa „jarné motívy“ – kvetované šaty s koženou bundou, ale prečo nespojiť hneď oba súčasné trendy? Vytvoríš tak unikátny grunge outfit!

 

 


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: Elle
Odporúčame