10 najväčších lákadiel v tíme Slovenska na MS 2023 v Rige: Koho sa oplatí sledovať?

pavol regenda

Top hráčom slovenského tímu je aj Pavol Regenda (Zdroj: Instagram/pavolregenda)

#Tohtoročné majstrovstvá sveta v hokeji štartujú už v piatok v lotyšskej Rige a vo fínskom Tampere. Zamerali sme sa na 10 najzaujímavejších hráčov v slovenskom tíme. Ktorý je tvoj obľúbenec?

Slovenská hokejová reprezentácia minulý rok získala bronzové medaily na olympijských hrách v Pekingu a na svetovom šampionáte v Helsinkách a v Tampere zverenci kanadského trénera Craiga Ramsayho vypadli vo štvrťfinále, kde hrali vyrovnanú partiu s domácim Fínskom. Kto z kádra tímu s dvojkrížom na prsiach môže zaujať tento rok? 

10. František Gajdoš

František Gajdoš cestuje na svoje prvé mužské majstrovstvá sveta. Má 21 rokov a dal o sebe vedieť v slovenskej Extalige v drese Nitry, kde dostal dôveru a splatil ju kvalitnými výkonmi. Gajdoš má potenciál na to, aby potvrdil, že miesto v tíme Craiga Ramsayho si zaslúži. V Rige bude predovšetkým zbierať skúsenosti, môže byť z neho člen reprezentácie pokojne na niekoľko sezón. 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by slovensko_sport (@slovensko_sport)

9. Viliam Čacho

Viliam Čacho má stále iba 24 rokov, no v minulej sezóne bol kapitánom Dukly Trenčín. Stal sa lídrom „Vojakov" niele na ľade, ale aj mimo neho. Čachova nominácia nebola otázkou, miesto v národnom tíme si zaslúži. Kvalitné výkony mu vyniesli kontrakt s českým majstrom z Třinca. Viliam je hráč, ktorý má výborné hokejové myslenie a môžeme sa tešiť na to, čo predvedie na MS.

8. Marek Hrivík

Marek Hrivík je jedným z najskúsenejších hráčov vo výbere kanadského trénera Craiga Ramsayho. V minulosti nastupoval okrem iného aj v National Hockey League, bol súčasťou New Yorku Rangers. Aktuálne mu hokej chutí vo švédskom Leksande, pričom, keď má svoj deň, majú ho problém brániť aj najlepší obrancovia na svete. V zlomových momentoch jednotlivých duelov sa ho dozaista oplatí sledovať. Do rovnakej kategórie hráčov počítame aj Petra Cehlárika, ktoré už predstavovať hádam ani nie je potrebné.

7. Patrik Koch

O Patrikovi Kochovi budete počuť. Minulý ročník strávil v Ostrave a v drese Vítkovíc patril medzi najlepších obrancov českej Extraligy. Pravidelne kvalitné výkony mu vyniesli zmluvu s majstrovským Třincom, ale ešte nie je isté, či v Patrik v Čechách ostane, pretože ho sleduje Arizona Coyotes z kanadsko-americkej NHL. Koch bude aj na svetovom šampionáte vo Fínsku a vo Švédsku pod drobnohľadom skautov.

6. Libor Hudáček

Libor Hudáček je čerstvým českým majstrom s HC Oceláři Třinec a okrem toho, že je skvelým hokejistom s rýchlym myslením na ľade, je to aj nesmierny šoumen a dôležitý hráč do kabíny. To si dozaista uvedomuje aj vedenie Slovenského zväzu ľadového hokeja. Hudáček by mal aj na MS 2023 priniesť do tímu SR potrebnú pohodu a aj kvalitu. 

5. Miloš Kelemen

Miloš Kelemen má za sebou premiérový ročník v zámorí. V NHL debutoval v drese Arizony Coyotes, skúsenosti získaval aj v AHL, na farme v Tucsone. Kelemen je strelec, keď dostane priestor, vie skórovať proti komukoľvek. Tréneri mu veria, cítiť, že nabral na kvalite, pretože presadiť sa za morom nie je jednoduché. Aj jeho góly môžu byť pre Slovensko pomyselnou hranicou medzi úspechom a neúspechom. 

4. Samuel Hlavaj 

Samuel Hlavaj má veľkú šancu na to, že bude brankárskou jednotkou Slovenska na MS 2023 vo Fínsku a v Lotyšsku. Jeho súpermi o post medzi troma žrďami budú Dominik Riečický a Stanislav Škorvánek. Hlavaj strávil ročník v bratislavskom Slovane, hernú prax získaval nielen v Extralige, ale aj v Slovenskej hokejovej lige. Po MS putuje do Česka, šancu mu dala Plzeň. Vzhľadom na robustnú postavu by mohol byť pre súperov problémom. 

3. Samuel Kňažko 

Samuel Kňažko debutoval v sezóne 2022/2023 v National Hockey League v drese Columbusu Blue Jackets, i keď väčšinu ročníka strávil na farme v AHL v drese Clevelandu Monsters. Kňažko rastie každým rokom, majstrovstvá sveta by mu mohli opäť pomôcť posunúť sa v kariére ďalej. Okrem toho, Craig Ramsay mu verí, a teda je reálne, že ho budeme na ľade vídavať aj v dôležitých momentoch duelov. 

2. Martin Chromiak 

Martin Chromiak, draftový výber Los Angeles Kings, má všetky predpoklady na to, aby v budúcnosti patril medzi ostrieľaných hráčov NHL. Až sa nechce zdať, že sa narodil v roku 2002. Seniorský šampionát by mu mohol sedieť, dostane priestor dokázať, čo v ňom je. V American Hockey League na farme LA Kings v tíme Ontario Reign na pravidelnej báze potvrdzoval, že jeho potenciál je naozaj obrovský. 

1. Pavol Regenda

Pavol Regenda, hráč Anaheimu Ducks, je miláčikom slovenského ľudu. Je na mieste si myslieť, že práve on bude pre tunajších priaznivcov najväčším lákadlom v nominácii trénera Craiga Ramsayho. Z Michaloviec odišiel do Kalifornie, udomácnil sa v AHL v tíme San Diego Gulls a keď dostal šancu v NHL, trénerov Ducks nesklamal. Regenda sa neustále zlepšuje a ak bude pravidelne bodovať na MS 2023 v Rige a v Tampere, nebude to vôbec prekvapením. 

Kompletná nominácia Slovenska na MS 2023:

BRANKÁRI: Samuel Hlavaj, Dominik Riečický, Stanislav Škorvánek

OBRANCOVIA: František Gajdoš, Martin Gernát, Mário Grman, Michal Ivan, Samuel Kňažko, Patrik Koch, Dávid Mudrák, Mislav Rosandič

ÚTOČNÍCI: Peter Cehlárik, Viliam Čacho, Martin Chromiak, Marek Hrivík, Libor Hudáček, Miloš Kelemen, Andrej Kudrna, Róbert Lantoši, Mário Lunter, Oliver Okuliar, Richard Pánik, Pavol Regenda, Matúš Sukeľ, Alex Tamáši

Samozrejme, každý jeden hokejista v záverečnej nominácii má svoju kvalitu a môže prispieť svojou troškou k úspechu celého tímu. Vyššie spomínanú desiatku je preto potrebné brať s nadhľadom, skôr ako ochutnávku toho, na čo sa môžete počas svetového šampionátu v roku 2023 tešiť. Slovensko, do toho!

Sleduj náš TikTok 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame