Známy hudobník nechce hrať na Trumpovej inaugurácii: Prezidenta strolloval parádnym playlistom

Filip Drábek

#Moby je nielen známym hudobníkom a hitmakerom prelomu 90. a nultých rokov, je tiež dosť hlasným odporcom budúceho amerického prezidenta Donalda Trumpa. O to väčšie bolo jeho prekvapenie, keď jeho manažér v schránke objavil pozvánku na inauguráciu Donalda Trumpa, kde mal dídžejovať. Jeho odpoveď však bola mimoriadne vydarená. Okrem odmietnutia totiž neváhal Trumpa podpichnúť a pripraviť pre inauguráciu parádny playlist, ktorý by kvôli jeho obsahu v bielom dome určite neuspel.

Playlist si môžete vypočuť na Spotify a obsahuje niekoľko legendárnych protest- a antisystémových songov od American Idiot od Green Day cez Fight the Power od raperov Public Enemy, Anarchy in the UK od Sex Pistols až po Killing in the Name od Rage Against the Machine.

A čo sa týka toho podpichnutia, Moby sa verejne vyjadril, že na inaugurácii pokojne zahrá, ak miesto jeho honoráru Trump zverejní, koľko nezaplatil v posledných rokoch na daniach. Moby nie je jediný umelec, ktorý Trumpa už stihol odmietnuť. Určite tam nevystúpi Elton John ani Andrea Bocelli.

 

Odporúčame