Zmeškali svoju životnú príležitosť: Týchto 14 hercov odmietlo hrať rolu, ktorá by ich vystrelila na vrchol

pixabay.com

#Viete si predstaviť, že by slávnu Pretty Woman hrala iná herečka? No mohlo to tak byť. V skutočnosti si režisér vždy veľmi dobre rozmyslí, ktorého herca či herečku obsadí do hlavnej role. Pozrite sa spolu s nami na 14 hercov a herečiek, ktorí sa mohli presláviť dnes už kultovými filmami. Niekedy sami oslovení herci odmietli úlohu, inokedy mal v tom zas prsty osud či náhoda. Pravdou je, že miesto nich zažiaril niekto iný.

#1 Molly Ringwald – Pretty Woman

Viete si predstaviť, že by v tomto filme, nad ktorým si poplakala vari každá žena, neúčinkovala Julia Roberts? Rola Vivian Wardovej bola však ponúknutá Molly Ringwald. Tá však túto úlohu odmietla. Herečka však po rokoch priznala, že práve Julia Roberts preslávila tento film. Bez nej by to určite nebolo ono!

#2 Henry Winkler – Pomáda

Do Johna Travoltu sa v čase najväčšieho boomu Pomády zamilovala nejedná dievčina. Možno k ním patrila aj vaša mama. Viete si predstaviť, že by zlého chlapca Dannyho hral Henry Winkler? Asi ťažko, však?

#3 Mel Gibson – Gladiátor

https://www.instagram.com/p/BYNF5VEH9va/?tagged=melgibson

Možno na prvý pohľad absurdná predstava. Ale Mel mal na túto úlohu všetky predpoklady. Svalnatý, urastený chlap. Napriek tomu sa stal gladiátorom Russell Crowe.

#4 Tom Hanks – Jerry Maguire

Kultový film o špičkovom športovom agentovi pozná asi väčšina z nás. Vedeli by ste si miesto Toma Cruisa predstaviť Toma Hanksa? Práve on bol totiž to horúcim kandidátom na hlavnú rolu.

#5 John Travolta – Forrest Gump

„Bež,  Forest, bež!“ Pamätáte sa na túto vetičku? Tom Hanks za originálne stvárnenie Forresta Gumpa získal Oskara. Pôvodne mal jeho rolu zahrať John Travolta.

#6 Michelle Pfeiffer – Mlčanie jahniat

Síce starý, ale za to veľmi kvalitný film. Pri jeho pozeraní vám prebehne po chrbte mráz. Michelle Pfeiffer, ktorá sa v 90. rokoch radila medzi najúspešnejšie herečky, tiež bola horúcou kandidátkou na hlavnú rolu vo filme, ktorý získal Oscara. Rola agentky FBI Clarice Staring však nakoniec pripadla Jodie Foster. A bola v nej naozaj dokonalá!

#7 Jack Nicholson – Krstný otec

Niekto na Krstného otca nedá dopustiť, iných tento film až tak neberie. Al Pacino, v roli hlavného hrdinu, sa však nezabudnuteľne zapísal do filmovej histórie. Vedeli by ste si však miesto neho predstaviť Jacka Nicholsona?

#8  Pamela Anderson – Akty X

Nie, to nie je žart. (I keď to tak môže vyzerať). Naozaj sa uvažovalo nad tým, že sa táto plastiková bábika objaví v seriáli ako agentka Scullyová. Chvalabohu, že sa to nestalo, však?

#9 Leonardo DiCaprio – Americké psycho

Z Lea je dnes už veľký chlap, ktorý zbúral všetky mýty o sebe. Dávno nie je sladkým chlapcom, ktorý zahynul pri potope Titanicu. Bojuje za prírodu, konečne získal Oscara. Rola v dnes už kultovom filme Americké psycho sa však predsa len ušla Christianovi Baleovi.

#10 Katie Holmes – Buffy premožiteľka upírov

V svojej dobe tento seriál patril medzi najobľúbenejšie. Určite má na tom nemalú zásluhu hlavná predstaviteľka, Sarah Michelle Gellar. No ľahko ju mohla „vytlačiť“ Katie Holmes. Tá sa skôr u nás preslávila (ne)slávnym vzťahom so svojím scientologickým manželom Tomom Cruisom.

#11 Will Smith – Matrix

Tak toto je asi prekvapenie večera. Viete si predstaviť tohto fešáka v úlohe tajomného Nea? Nie, nie. Keeanu Reaves sa tam predsa len hodí o niečo viac.

#12 Sean Connery – Pán prsteňov

https://www.instagram.com/p/BTSLoIGg7Cj/?taken-by=seanconneryofficial

Rola Gandalfa bola najprv ponúknutá práve tomuto sympatickému hercovi. Toho však scenár veľmi nenadchol a preto túto úlohu odmietol.

#13 Hugh Jackman – James Bond

Jamesa Bonda si zahralo už viacero hercov. V jednej z bondoviek sa do obsadenia hlavného hrdinu zvažoval aj Hugh Jackman. No ten sa priznal, že úloha Jamesa Bonda by bola nad jeho možnosti.

#14 Tom Selleck – Indiana Jones

Steven Speilberg  naozaj túžil po tom, aby Tom Selleck získal rolu neohrozeného archeológa. To sa však nestalo. Nejden divák je však rád, že v hlavnej úlohe sa zaskvel práve Harrison Ford.

Ktorá zámená vás najviac prekvapila? A koho by ste naopak raz-dva vymenili? Budeme radi, ak sa s nami podelíte o váš názor!

Zdroj: indy100.com Foto: instagram.com
Odporúčame