Zmeny v novej bondovke na poslednú chvíľu: Hudbu k poslednému agentovi 007 s Danielom Craigom zloží legendárny skladateľ

Záber z filmu No Time To Die

Daniel Craig v bondovke No Time to Die (Zdroj: YouTube/James Bond 007)

#Ani nie o tri mesiace do kín dorazí posledný film o Jamesovi Bondovi s Danielom Craigom v hlavnej úlohe. A s každou bondovkou je vždy úzko spätá aj hudba, ktorá akýmsi spôsobom charakterizuje film. Titulná pieseň k najnovšej bondovke No Time to Die však zatiaľ nebola predstavená. Navyše hudba k filmu nebude komponovaná pôvodným skladateľom. Hudbu mal pôvodne zložiť Dan Romer, ktorý s režisérom Carym Fukunagom spolupracoval už viackrát.

Napokon sa po kreatívnych nezhodách však rozhodli tvorcovia filmu osloviť Hansa Zimmera – fantastického skladateľa, ktorý má na konte mnoho ocenení, nevynímajúc Oscara. Zimmer tvoril hudbu k filmom ako Interstellar, Gladiátor alebo Piráti z Karibiku. Oscarom bol ocenený za hudbu k Leviemu Kráľovi.

Nový príbeh s Jamesom Bondom je očakávaný aj kvôli hercovi, ktorý sa zhostil úlohy záporáka. Rami Malek sa po Freddiem Mercurym premení na zločinca so znetvorenou tvárou. Ako sa Craig popasuje so svojím posledným predstavením v koži Bonda a či sa podarí hudbe stať sa legendárnou uvidíme v našich kinách už 8. apríla.

Zdroj: theguardian.com
Odporúčame