Zlozvyky, ktoré nás každý deň vytáčajú do nepríčetna: Nájdeš sa v nich aj ty?

Photo by Dan on Unsplash

#Každý z nás je z rozdielneho cesta. A to je v poriadku. Keby sme všetci vyzerali, aj správali sa rovnako, na svete by bola nuda. Avšak niekedy je pre nás poriadnou výzvou byť vedľa človeka, ktorý má svoj svet, svoje muchy a nulovú toleranciu okolia. Ak si aj ty strávil/a na internáte nejaký ten piatok, určite na počkanie vytiahneš z rukáva pár príhod s takýmito indivíduami. Na druhej strane vari nič nebolo tak tragické, aby sa na tom nedalo zasmiať. Aspoň budeš mať na čo spomínať.

Tu je zoznam tých najhorších zlozvykov, ktoré nás dokážu poriadne vytočiť. Ktorého z nich sa ty sám/sama nevieš zbaviť?

Podupávanie

Toto je podľa portálu The List vôbec jeden z najnepríjemnejších zlozvykov. Sedíš na chodbe, netrpezlivo čakáš na ústnu skúšku či pohovor, keď si vedľa teba niekto začne nervózne podupávať nohami. Ak sedíte na tej istej lavici, aj s tebou to začne pohupovať nepríjemnom rytme. Podupkávanie či nepríjemné trasenie nohou je podľa psychológov znakom úzkosti alebo stresu. Človek robí čokoľvek, aby sa ho zbavil. Áno, a to aj vtedy, keď je to vyslovene nepríjemné okoliu.

Photo by Ben White on Unsplash

Ako miešačka

Každý z nás by sa mal naučiť jesť so zatvorenými ústami. Učili nás to už v škôlke. No sú ľudia, ktorí si toto spoločenské pravidlo nezobrali k srdcu a jedlo si dokážu vychutnať len vtedy, keď môžu nahlas prežúvať, pričom si nerobia starosti z reakcie okolia. Jednému šikovnému kamarátovi sa podarilo do divadla prepašovať plné vrecúško tekvicových jadierok. Počas predstavenia si ich lúskal jedno po druhom. Zakaždým pri tom neznesiteľne mľaskal a šuchotal vrecúškom. Až keď ho upozornilo niekoľko okolosediacich divákov, s ťažkým srdcom ich odložil.

Telo na telo

Osobný priestor patrí len nám a radi ho zdieľame len s ľuďmi, s ktorými sa cítime naozaj príjemne. No sú ľudia, ktorým tento pojem nič nehovorí. Pri rozhovoroch ti nemajú problém skočiť do úsmevu, bez problémov prekračujú diskrétnu zónu nielen v banke, na pošte, ale aj v obchode. Ak sa pokúšaš zaplatiť, stoja tak blízko, až ti nakúkajú do peňaženky. Osobný priestor je dôležitý pre každého z nás. A preto nečudo, že to s nami poriadne zamáva, keď sa ho niekto neželaný pokúša prekročiť.

Photo by Alexandru Zdrobău on Unsplash

Vata, samá vata

Nie každý z nás je rodený hovorca. Ak chceš niekoho zaujať svojím prejavom, musíš sa na to náležite pripraviť. A rozhodne to nejde bez hodín driny, ktoré stráviš pred zrkadlom. Veľmi náročné je však počúvať prejav človeka, ktorý vôbec nemení intonáciu hlasu a jediné, čo sa mu podarí, je uspať všetkých poslucháčov v miestnosti. Občas sa stane, že sa zahapkáme, ale ak je prejav druhého popretkávané zbytočnými slovami (hm, ech a pod.), je veľmi náročné sledovať, čo tým chcel autor vlastne povedať.

Obhrýzanie nechtov

V detstve si mnohí z nás obhrýzali nechty, no nie všetci z toho vyrástli. Zatiaľ čo u detí sa to dá skôr tolerovať, v dospelosti patrí tento zlozvyk k tým najnechutnejším. A prečo to vlastne robíme? Podľa slov psychológa Freda Penzela môže mať ohrýzanie nechtov dvojitý účinok na náš organizmus. Na jednej strane nás upokojuje, keď sme nervózni, na druhej strane pôsobí ako stimulant. Teda podobne, ako nikotín. Pozerať sa však na takúto činnosť nie je nič príjemné.

Photo by Element5 Digital from Pexels

Na druhej strane treba myslieť na to, že nič nie je také strašné, aby sa na tom nedalo zasmiať. Každý z nás má nejaké nedostatky. Pretože sme ľudia. Aký zlozvyk ťa najviac irituje?

Zdroj: thelist.com
Odporúčame