Domov » Všetky » Virál » Život bez Facebooku, vyklápačky aj posledná Superstar: Týchto 9 vecí definovalo Slovensko roku 2007

Život bez Facebooku, vyklápačky aj posledná Superstar: Týchto 9 vecí definovalo Slovensko roku 2007

Život bez Facebooku, vyklápačky aj posledná Superstar: Týchto 9 vecí definovalo Slovensko roku 2007

Zdroj: Youtube

#2007. Pre niekoho vzdialená minulosť, niekomu sa naopak zdá, že to vôbec nebolo až tak dávno. Tak či tak, najmä kvôli technickému pokroku a sociálnym sieťam sa nám môže zdať, že pred desiatimi rokmi išlo o technologický pravek. Pozrime sa na 9 vecí, ktoré definovali rok 2007 a ktoré z nich dnes vyzerajú prinajmenšom trochu divne.

Selfies sa nerobili s telefónmi

Pred chytrými telefónmi, pred mobilmi s dvoma foťákmi, pred selfie tyčami tu bolo obyčajné zrkadlo, divné pózy a digitálny fotoaparát. Viete si predstaviť selfíčko s foťákom? Zbytočná robota. Museli by ste ho sťahovať z karty do počítača, zatiaľ čo dnes to jednoducho uploadnete online a priamo.

f2K6Qpg1

Zdroj: Imgur

Facebook u nás ešte neovládal celý trh

Nie, že by sme v 2007 nepoznali sociálne siete. Používali sme MySpace alebo Pokec, Facebook sa však u nás len rozbiehal. Na MySpace sme si písali komentáre na stenu, dávali čudné profilové fotky, vylievali srdcia v blogoch. Na Pokeci sme naopak zakladali fake profily a tvárili sa, že sme niekto iný. V tom čase jednoducho sociálne siete pod vlastným menom neexistovali, všetci sa skrývali pod nicky.

Každý chcel iPhone a nikto si ho nemohol dovoliť

Začiatkom roku 2007 prišiel na trh prvý iPhone a s ním odštartovala vlna smartfónov. Na začiatku bol však iPhone skôr len vzdialenou predstavou, ako niečím, čo si Slováci skutočne mohli dovoliť alebo dokonca mohli zohnať. Nehovoriac o tom dizajne, ktorý s odstupom rokov skrátka vyzerá slabo. Vtedy nám však prišiel super, možno preto, že to bolo takmer niečo nedosiahnuteľné.

Zdroj: Wikipedia

Mali sme malé telefóny a kupovali sme si na ne zvonenia

Vyklápačky, miniatúrne klávesy, prípadne Blackberry, taká bola realita roku 2007. Dnes chceme telefóny väčšie, pretože s nimi robíme všetko, v roku 2007 však pomaly končil trend miniatúrnych telefónov, ktoré sa dobre zmestili do vrecka alebo kabelky. A tie najvychytanejšie už mali foťák! Ich pamäť však príliš nedovoľovala narábať s mp3-ojkami a zvonenia sme si vtedy za drahé peniaze kupovali. Alebo nahrávali z reprákov z rádia v otrasnej kvalite.

Zdroj: Wikipedia

Roletové okuliare boli cool

Keď ste chceli vyzerať ako Kanye, museli ste ich mať. Dnes to vyzerá zastaralo a absurdne, vtedy to bola módna a normálna vec. Roletové okuliare jednoducho v roku 2007 boli všade.

shuttershades

Zdroj: Wikipedia

Na výlet sme brali tri veci miesto jednej

Išli ste na dovolenku či výlet? Trojkombinácia telefón + mp3 prehrávač + foťák musela byť prítomná. Dnes sa všetko zmestí do jedného zariadenia.

ipod-1752963_1280

Zdroj: Pixabay.com

Dočkali sme sa divadla aj Sitiny

Toto sa týka najmä Bratislavčanov, každopádne, po rokoch príprav a budovania sa otvoril tunel Sitina a najmä nová budova Slovenského národného divadla. O nej si mnohí mysleli, že sa neotvorí nikdy a Bratislava bude navždy len poznačená skeletom tejto budovy v centre mesta.

Zdroj: Wikipedia

Čo sme pozerali?

Poslednú slovenskú SuperStar vyhrala Vierka Beryková, všetky ďalšie pokračovania talentovej súťaže už boli československé. V telke letel aj Celebrity Camp.

Čo sme počúvali?

Najhranejšou domácou skladbou v rádiu bol R’N’B Soul od Horkýže Slíže a najväčším hitom roku Umbrella od Rihanny.

Autor: #Filip