Ako bude vyzerať trendové SUV auto o 10 rokov? Známa značka ti ho ponúka už dnes

Peugeot 3008.

Peugeot 3008. Zdroj: Peugeot

#Možno raz budú autá lietať alebo ťa do cieľa dovezú bez toho, aby si sa musel dotknúť volantu. Predpovedať budúcnosť veru nie je jednoduché. Umelej inteligencii ChatGPT sme položili jednoduchú otázku: Čo bude obsahovať kvalitné SUV o 10 rokov? Pozri, čo všetko nám prezradila.

Čisto elektrické alebo hybridné verzie

SUV automobily budúcnosti by mali ponúkať množstvo pokročilých technológií a inovácií, ktoré by zvýšili komfort, bezpečnosť, efektivitu a zážitok z jazdy. Umelá inteligencia očakáva, že k dispozícii budú výhradne elektrické alebo hybridné verzie motora. Hlavne by sa mali zvýšiť dojazdy elektromobilov a kapacita ich batérie.

Bežnou súčasťou vozidiel by mohli byť solárne panely na strechách vozidiel. Slúžili by na podporu dobíjania batérií a zníženie záťaže na hlavnú batériu. Automobilky sa budú zameriavať aj na vylepšené aerodynamické dizajny na zníženie spotreby energie.

Dôraz na autonómiu či ekológiu

Dôležité budú aj systémy autonómneho riadenia schopné zvládať jazdu v mestskom i diaľničnom prostredí. Autá by mali byť schopné jazdiť samostatne v takmer všetkých situáciách. Vylepšené budú aj pokročilé asistenty vodiča – adaptívny tempomat, automatické núdzové brzdenie, asistenty parkovania, jazdy v pruhu či detekcia chodcov.

Dôraz sa bude klásť taktiež na ekológiu. SUV budúcnosti bude podľa umelej inteligencie obsahovať recyklované plasty či ekologické textílie v interiéri. Autá sa budú vyrábať s dôrazom na čo najnižšiu produkciu emisií. Vo výbave nebudú chýbať vyhrievané, masážne a ventilované sedadlá.

Súčasťou bude aj adaptívne osvetlenie a zvukové systémy, ktoré reagujú na náladu a potreby pasažierov. Bežná bude automatická klimatizácia, systémy na čistenie vzduchu či rozšírená realita (AR) head-up displeja. Na navigáciu a pre informácie o aute poslúžia holografické projekcie.

Nový Peugeot 3008: Budúcnosť je už dnes

Páči sa ti predstava, že by si mohol jazdiť na SUV budúcnosti s viacerými zaujímavými funkciami? Tento sen si môžeš splniť už dnes. Peugeot 3008 predbieha dobu a prináša ti atraktívne trendy. Predstavíme ti ho ešte viac.

Peugeot 3008.
Peugeot 3008. Zdroj: Peugeot

Moderný dizajn s dôrazom na detaily

Peugeot 3008 ťa ohúri výrazným dizajnom SUV Fastback s ostrými líniami a detailmi, ktoré prispievajú k nižšiemu odporu vzduchu. Nová high-tech predná časť obsahuje ultraštíhle svetlomety s PIXEL LED technológiou. V noci vyrezávajú ostatné autá, stále tak môžeš mať zapnuté diaľkové svetlá a aj na najtmavších cestách sa budeš cítiť bezpečne.

Dokonalý komfort a inteligentné funkcie

V interiéri nového Peugeotu 3008 ťa zaujme úplne nový zakrivený panoramatický displej Peugeot i-Cockpit. Je vybavený funkciou rozoznávania hlasu, jeho súčasťou je 3D navigácia a aktualizácie prebiehajú online. Vôbec tak nepotrebuješ navštíviť servis.

Čakajú ťa komfortné sedačky s certifikátom AGR, ktoré ponúkajú možnosť masáže či vyhrievania. O dokonalú atmosféru sa stará pokrokový systém čistenia vzduchu. Prístrojová doska je spolu s ďalšími časťami interiéru čalúnená textilom, takže je ekologická a zároveň veľmi príjemná na dotyk aj pohľad.

Nakonfigurovať si vlastný Peugeot 3008

Nezabudnuteľná jazda

Peugeot 3008 má najkratší polomer otáčania v segmente, ľahko sa ti s ním bude manévrovať aj v úzkych mestských uličkách. S asistenčným systémom na polo-autonómne riadenie je šoférovanie výnimočným zážitkom. Jazdu ti spríjemní adaptívny tempomat, poloautomatická zmena jazdného pruhu či upozornenie na premávku vzadu.

Nechýba ani 360-stupňový kamerový systém či monitorovanie mŕtveho uhla s dlhým dosahom. Model 3008 môžeš navyše vyskúšať na vlastnej koži, stačí si len dohodnúť testovaciu jazdu a auto poriadne otestovať. 

Elektromobil bude mať onedlho dojazd až 680 km

Nový Peugeot 3008 je plne pripravený vyhovieť tým najvyšším moderným nárokom na pohon. Dostupný je s hybridným pohonom s kombinovanou spotrebou 5,5 l/100 km, špičkovým plug-in hybridným systémom alebo v čisto elektrických verziách. Tie majú výkon od 155 do 235 kW a súčasný dojazd 525 km, onedlho to bude až 680 km. Nabitie z 0 na 80 % trvá len 30 minút, takže ti aj šetrí čas. Tak čo, zaujalo ťa auto budúcnosti, ktoré môžeš mať už v roku 2024?

Zisti, koľko stojí nový Peugeot 3008

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Peugeot.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame