Zďaleka sa im vyhni: Toto je 5 vecí, ktoré by si stopercentne nemal robiť na prvom rande

Foto: Freestocks.org/Unsplash.com

#Prvé rande nie je vôbec jednoduché. Najmä v prípade, ak absolútne netušíš, ako zapôsobiť na druhé pohlavie. Väčšina z nás súhlasí s prvou schôdzkou, pričom pestuje v sebe nádej, že prvé rande nebude zároveň aj posledné. Pretože aj to sa stáva. Ak sa ti však napriek všemožnému úsiliu nepodarilo postúpiť do „druhého kola“, s veľkou pravdepodobnosťou robíš niekde chybu. A niečo treba zmeniť.

Toto je podľa vzťahových expertov 5 kľúčových chýb, ktorými definitívne pochováš šance na ďalšie rande. Robíš ich aj ty?

#1 Fiktívny telefonát

Niekedy to na začiatku prvého rande s neznámym človekom ide horšie, než jazda v lete na saniach. Ak budeš mať nabudúce chuť zdrhnúť už po 15-minútach a budeš predstierať, že ti volá mama či kamarátka, pretože je v ohrození života, na chvíľu sa zastav. Fiktívny telefonát je už dávno prekuknutá metóda, ktorá však dokáže definitívne zraniť city druhého človeka.

Skús mu dať ešte šancu. Sú ľudia, ktorí potrebujú trošku viac času, než sa otvoria. Vydržať aspoň jeden drink či kávu je slušnosť. Teda v prípade, že pri tebe nesedí psychopat.

Photo by Fezbot2000 on Unsplash

#2 Nehraj sa na geroja

Mnohí baliči sa snažia hneď na prvom rande svojej nádejnej partnerke ukázať, v čom spočíva ich skutočná sila. Majú silné reči, chcú ohúriť krčmovými storkami, ktoré naozaj nikoho nenadchnú. Ak to robíš aj ty, mal by si s tým čo najskôr skoncovať. Možno práve toto je dôvod, prečo ešte stále nemáš frajerku. Na toto nezbalíš žiadnu rozumnú bytosť.

#3 Nerozprávaj o plánoch na spoločnú budúcnosť

Pretože rozprávanie o tom, „ako vám bude spolu nádherne,“ každého odplaší. Každý vzťah začína prvým rande. Ale aby sa vybudoval, chce to trpezlivosť a čas. Ak hľadáš tú pravú v každej žene, ktorá príjme tvoje pozvanie na kávu, budeš pôsobiť ako čistý zúfalec. A ženy sa zľaknú. Rovnako aj muži, ak im naopak žena začne na prvom rande hovoriť o spoločnej budúcnosti. Čo bude, to bude. Všetko ukáže až čas.

Photo by Jonathan J. Castellon on Unsplash

#4 Nemýľ si rande s pohovorom

Zaujímať sa o druhého človeka je dôležité, avšak nemal by si to preháňať so zbytočnými otázkami. Na prvom rande nepotrebuješ vedieť, kde sa ten druhý vidí o 5 rokov, či koľko chce mať detí. Postupne sa všetko dozvieš. Len netreba tlačiť na pílu. Rande by malo byť o spoločnosť poznávaní. Nemalo by sa zmeniť na krížový výsluch.

#5 Kamoša nechaj doma

Možno si si už aj ty na rande zavolal kamoša, ktorý by ti bol akousi morálnou podporou. Podľa expertov však ani toto nie je dobrý nápad. Rande v trojici pôsobí prinajmenšom zvláštne a druhej osobe to taktiež nemusí byť dvakrát príjemné. Inak sa rande môže skončiť ešte skôr, než sa začalo.

Veríme, že tieto rady nebudeš nikdy potrebovať.

Zdroj: independent.co.uk
Odporúčame