Zažeň jesennú depresiu v kine: Čaká ťa temný Joker, nový Terminátor či brutálne realistický slovenský film Amnestie

Zdroj: Warner Bros. Studios

#September ubehol ako voda a ty tak už pravdepodobne naplno začínaš pociťovať jesennú depresiu, ktorá sa ti pomaly ale isto vrýva pod kožu. Pokiaľ ju chceš aspoň trošku odvrátiť, odporúčame ti zájsť do najbližšieho kina. Tu totiž môžeš úplne vypnúť a užiť si množstvo skvelých filmov, ktoré na teba v októbri čakajú. Ktorý si vyberieš ty?

Joker (3. október)

Skrachovaný komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) sa dlho pohybuje na tenkej hranici medzi realitou a šialenstvom. V jeden deň sa potuluje vo svojom obleku klauna po uliciach Gotham City a dostáva sa do konfliktu s brutálnymi zlodejmi. Pomaly sa roztáča špirála udalostí, ktorá vyústi do hrozivých rozmerov. Opustený Fleck začne čoraz viac prepadať do hlbín šialenstva a postupne sa mení v ikonického zločinca, ktorého už čoskoro bude svet poznať pod menom Joker.

Blíženec (10. október)

Blíženec je originálny akčný triler s Willom Smithom v hlavnej úlohe. Smith hrá Henryho Brogana, elitného nájomného zabijaka, prenasledovaného tajomným mladým vrahom, ktorý dokáže predpovedať jeho každý ťah. Už z traileru sa však dozvieš, o koho ide. Film režíruje oscarový režisér Ang Lee a produkuje renomovaný tvorca akčných blockbustrov Jerry Bruckheimer. V ďalších úlohách sa objaví Mary Elizabeth Winstead, Clive Owen a Benedict Wong.

Zlatokopky (10. október)

Film je inšpirovaný článkom, ktorý vyšiel v New York Magazine. Okamžite zaujal pozornosť čitateľov nesmierne šťavnatým príbehom o partičke šikovných striptérok, ktoré sa rozhodli rozbehnúť výnosný obchod s bohatými klientami z Wall Street. Celé to vymyslí a naplánuje exotická tanečnica Ramona (Jennifer Lopez) a čerstvá posila klubu Destiny (Constance Wu), ktorá sa práve zdokonaľuje v umení tancovať pri tyči. Okrem toho sa od svojich skúsenejších kolegýň učí, ako sa popri tanci dostať hlboko do vreciek bohatých zákazníkov.

Ovečka Shaun vo filme: Farmageddon (17. október)

Blízke stretnutie tretieho druhu s najobľúbenejším ovčím stádom v Shaunovom celkom novom filmovom dobrodružstve. Čudesné svetlá nad pokojným mestečkom Mossingham oznamujú príchod záhadného návštevníka zo vzdialenej galaxie… Na neďalekej farme Mossy Bottom Farm zatiaľ Ovečka Sahun nič netuší, pretože má plné ruky práce s geniálnymi nápadmi, ako si znova vystreliť z farmára a rozhnevať Bitzera.

HBO v októbri ovládnu Watchmen, tešiť sa môžeš aj na animovaného Spider-Mana: Tieto veci si nenechaj ujsť!

Čoskoro však jedna mimozemská výmyselníčka neďaleko farmy havaruje, Shaun sa rýchlo chytí novej príležitosti a vyráža na intergalaktickú misiu na záchranu malej návštevníčky pred diabolskou vládnou organizáciou, ktorá sa ju snaží zajať a zneužiť pre svoje nekalé ciele. Podarí sa Shaunovi a jeho stádu odvrátiť Farmageddon na farme Mossy Bottom?

Vládkyňa zla 2 (17. október)

Prešlo päť rokov. Kráľovná čiernej mágie žije spokojne a jej krstná dcéra Aurora pomaly dospieva. Nenávisť medzi ľuďmi a kúzelnými bytosťami sa úplne vytratila. Svadba medzi princom Filipom a Aurorou je dôvod k radosti a mnohí dúfajú v spojenectvo. Nečakaný zvrat udalostí a stretnutí s novými mocnými spojencami dostane Auroru a Zlorianu na opačné strany Veľkej vojny, ktorá preverí ich rodinné putá.

Zombieland: Rana istoty (24. október)

Pokračovanie skvelej komédie s názvom Zombieland sa pripomína novým trailerom. Už na jeseň sa hlavní hrdinovia vydajú na cestu naprieč postapokalyptickou Amerikou, počas ktorej budú mať dočinenia s novými, vyvinutými druhmi zombie aj ďalšími preživšími, no najväčšou výzvou bude nezblázniť sa z ich provizórnej rodiny.

Dostal si chuť zájsť na niečo do kina? Pozri na program CINEMAXU vo svojom meste!

Okrem pôvodného hereckého obsadenia (Woody Harrelson, Emma Stone, Jesse Eisenberg a Abigail Breslin) sa na novinke podieľali aj tvorcovia prvého Zombielandu. Na režisérsku stoličku si sadol Ruben Fleischer, ktorý má na svedomí minuloročný hit Venom s Tomom Hardym a scenár mali na starosti Rhett Reese a Paul Wernick, ktorí sú autormi scenára dnes komiksového hitu Deadpool.

Rodina Addamsovcov (31. október)

Máte pocit, že vaša rodina je divná? Pripravte si prsty na lusknutie! Na plátna kín opäť prichádza ikonická rodina, ktorá každý rok vyhráva všetky súťaže na Halloween. Tentokrát sa členovia tejto vtipnej a výstrednej rodinky predstavia v animovanej podobe. Malí aj veľkí diváci sa môžu tešiť na skvelú zábavu, pretože Addamsovci sa budú snažiť silou-mocou dokázať, že dobrí susedia sú pre svoje okolie na nezaplatenie.

Amnestie (31. október)

Film sa okrem príbehu troch rodín zasiahnutých komunistickou perzekúciou, venuje aj vzbure väzňov v Leopoldove, ktorá si vyžiadala vojenský zákrok. Vzbure predchádzali široké amnestie Václava Havla, ktoré udelil v januári 1990, len pár dní po svojom zvolení za československého prezidenta. Predlohou k filmu bola kniha Radovana Dunaja Amnestia, ktorá rozpútala peklo. Režisérom snímky je Jonáš Karásek v spolupráci s kameramanom Tomášom Juríčkom a producentom, scenáristom Marošom Hečkom. Táto trojica je vo filmovom prostredí známa okrem mnohých sólových projektov aj vďaka úspešnému filmu Kandidát.

Sirota Brooklyn (31. október)

Tourettov syndróm je neurologicko-psychiatrické dedičné ochorenie, prejavujúce sa stereotypnými motorickými či vokálnymi tikmi. A trpí ňou aj Lional v podaní Edwarda Nortona. Tento detektív sa snaží odhaliť pravdu o vražde svojho kolegu a v prvom rade učiteľa, ktorý si ho zobral pod ochranné krídla a rozhodol sa premeniť jeho slabosť na obrovskú výhodu.

O to viac sa ho emotívne dotklo, čo sa mu stalo. Postupne bude odhaľovať tajomstvá, ktoré New York v 50. rokoch minulého storočia skrýva, pričom upriami pozornosť na Mosesa Randolpha (Alec Baldwin), ktorý má pravdepodobne na rukách krv mnohých ľudí.

Terminátor: Temný osud (31. október)

Linda Hamilton ako Sarah Connorová a Arnold Schwarzenegger ako Terminátor T-800 sa vracajú vo svojich ikonických úlohách. Pod filmom, ktorý priamo nadväzuje na prvé dve časti, sú podpísaní James Cameron a Tim Miller, ktorý režíroval skvelého Deadpoola. Filmová legenda Terminátor má za sebou niekoľko nie príliš úspešných pokusov o nadviazanie na prvé dva diely, ktoré sa právom radia medzi najlepšie akčné filmy všetkých čias.

Prečo by sa to malo tentoraz podariť? Pretože sa k tejto ságe vracajú dve kľúčové mená s ňou spojené. James Cameron nový film nielen produkoval, ale zároveň viedol celý tím, ktorý pracoval na scenári. Linda Hamilton sa opäť po rokoch stala Sarah Connorovou, ktorú súboje na život a na smrť s dvomi Terminátormi premenili na ultra drsnú hrdinku. Je naučená nikomu neveriť a spoliehať sa len sama na seba.

Dostal si chuť zájsť na niečo do kina? Pozri na program CINEMAXU vo svojom meste!

Ďalšie akcie na Slovensku

Pokiaľ nie si práve nadšencom mainstreamu, respektíve ťa žiadna zo snímok (z nelogických dôvodov) nezaujala, máme pre teba aj alternatívu. Košické kino úsmev pokračuje vo svojej sérii Cestovateľské kino. Staré tradície, divoká krajina, fascinujúca história, Deti Slnka, pradávne civilizácie, výborná kuchyňa, vplyv rozmanitých domorodých kultúr. To tvorí neodolateľnú esenciu Peru – krajiny, ktorej tvary, farby a chute ožijú v rozprávaní cestovateľa Petra Koutného.

Okrem toho si budeš môcť užiť aj poriadne geekovské podujatie s názvom Alien Night: 40 rokov teroru, o ktorom sa všetko podstatné dozvieš na tomto odkaze. Aby toho nebolo málo, tak tu pre teba máme aj filmový festival Agrofilm, ktorý prebieha až do 7. októbra v Nitre a dokumentárny festival Jeden svet, ktorý štartuje už 9. októbra v Bratislave.

Zdroj: CINEMAX, Forum Film, Saturn, CinemArt,
Odporúčame