Zaujímavosti z filmu Zrodila sa hviezda: V hlavnej role Beyoncé? Aj to sa mohlo stať!

Rebríček 30 najlepších filmov, ktoré sú v skutočnosti remaky

Pripravili sme si pre teba rebríček 30 najlepších filmov, ktoré sú v skutočnosti remaky (Zdroj: Warner Bros. Pictures)

#A Star Is Born, film po slovensky známy ako Zrodila sa hviezda, valcuje počty v návštevnosti kín. I keď sa stále vysiela a je skoré hovoriť o finálnom čísle, určite bude adeptom na najnavštevovanejší film roku 2018. Podarilo sa mu to i napriek tomu, že ide o štvrtú verziu (viacmenej) rovnakého filmu, ktorý do kín prišiel už v rokoch 1937, 1954 a 1976.

Ako uviedol náš Miro vo svojej recenzii tejto snímky, „Film je veľmi zručne nakrútený a len málokto by asi na prvý pohľad povedal, že ide o niečí prvý projekt na režisérskej stoličke. Ide o romantický film so zápletkou, ktorú ste mohli vidieť už nespočetne veľakrát. Pokiaľ je ale nakrútená so srdcom, citom pre detail, kvalitnými hereckými i speváckymi výkonmi a vášňou, ide o výnimočný projekt. Rozhodne najromantickejší film roku, ktorý jednoducho musíš vidieť v kine.“ 

Nečudujeme sa. Režisérsky debut Bradleyho Coopera vypálil priam fenomenálne a predčil určite všetky očakávania. Dokonca si smelo dovolíme tvrdiť, že až s takýmto ohlasom nerátal ani samotný Cooper. Film aj niekoľko dní po jeho zhliadnutí rezonuje v hlavách mnohých divákov. Prečítaj si teda o tejto snímke niekoľko zaujímavých faktov, ktoré v tebe ešte viac umocnia emócie.

V hlavnej role Beyoncé aj Jennifer Lopez

Film zožal úspech vďaka postavám, ktoré boli uveriteľné. Môže za to fantastický herecký výkon už spomínaného Bradleyho, ale najmä Lady Gaga, ktorá si zahrala postavu Ally. Sympatická, prirodzená,  dobrá, jemne ostýchavá a zároveň drzá a rebelská. Stvárnenie tejto postavy vystrelilo Lady Gaga do hereckých výšin.

Lady Gaga nebola od začiatku jasnou voľbou. Pôvodne si hlavnú úlohu v tomto filme mohla zahrať Beyoncé, Sharika, Rihanna či Jennifer Lopez. Uvažovalo sa ale aj o Demi Lovato či Selene Gomez.

Foto: Facebook/Lady Gaga

Leonardo DiCaprio dostal stopku

Zhasínajúca hviezda niekdajšieho sexidola, alkoholik a sebec. To je postava Jacksona Mainea, ktorého si zahral Bradley Cooper. Na internete sa objavili i informácie o tom, že sa uvažovalo nad nestarnúcim Leonardom DiCapriom alebo Willom Smithom. Aj keď sa jedná o prvotriednych hercov, my si ich v tejto úlohe absolútne nedokážeme predstaviť.

Problém so spevom

Bradley Cooper podal výborný výkon aj ako spevák. Sama som po filme hneď vyhľadávala songy, ktoré naspieval. Ako však vyplynulo na povrch, Cooper mal so spevom väčší problém ako očakával. Aj keď si myslel, že spev zvládne, až pri natáčaní zistil, aké to je náročné. Kvôli role sa musel niekoľko mesiacov učiť hrať aj na hudobné nástroje.

Foto: Facebook/Lady Gaga

Top piesne

Pesničky sú to, čo dodalo snímke hĺbku, vážnosť a neopakovateľné emócie. Aj keď boli vytvorené iba kvôli filmu, na ich kvalitne to nijako neuberá, práve naopak. Minimálne kvôli hudbe si film zaslúži odniesť si ocenenia. Všetky pesničky, ktoré vo filme odzneli, boli naspievané naživo. S týmto nápadom prišla samotná speváčka.

Medzi najkrajšie songy patrí rozhodne Shallow, ktorú spolu naspievali hlavní predstavitelia, alebo nedávno zverejnená pieseň I’ll Never Love Again. Prvá z menovaných má za necelý mesiac od uverejnenia videoklipu na YouTube 80 miliónov pozretí. Soundtrack k filmu sa prebojoval na vrchol rebríčka Billboard 200 Chart a vydržal tam niekoľko týždňov.

Rovnaký vek

Ako sme uviedli v úvode, nápad na tento film vznikol už pred desiatkami rokov. Symbolické však je, že Lady Gaga mala počas natáčania filmu rovnaký vek ako Judy Garland, ktorá si tento príbeh zahrala v roku 1954. Len pre informáciu, Lady Gaga, vlastným menom Stefani Joanne Angelina Germanotta, sa narodila 28. marca 1986.

Zdroj: Continental Film

Zbohom, mejkap!

Mnohí asi ani len netušili, ako vyzerá Lady Gaga bez mejkapu. Nečudujeme sa, boli sme na ňu zvyknutí v extravagantných kostýmoch a so silným líčením. Kvôli filmu bola ale Gaga donútená odhodiť svoj doterajší „vzhľad“ a s líčidlami sa rozlúčiť. V jednom z rozhovorov uviedla, že sa nenalíčená cítila byť neistá. Svoj prirodzený vzhľad si trénovala niekoľko mesiacov, aby sa s ním dokázala úplne stotožniť.

Foto: Facebook/Lady Gaga

Rozsiahle natáčanie

Film zobrazuje niekoľko zaujímavých miest, ktoré mu dodali grády. Ide najmä o štadióny s ľuďmi či domy hlavných predstaviteľov. Za zmienku teda rozhodne stojí, že sa nakrúcalo aj počas turné Joanne, alebo na festivale Coachella, ktorý sa uskutočnil v roku 2017 a Gaga tam vystupovala. Ďalším z identifikovaných miest je Desert Hot Springs v Kalifornii. Tu sa natáčali scény z čerpacej stanice.

Odporúčame