Zaujímaví tvorcovia rapových videoklipov, ktorých tvorbu sa oplatí sledovať – časť 1

Na to, aby bol singel akéhokoľvek žánru úspešný, potrebuje spĺňať viaceré parametre. Už od začiatku fungovania nášho projektu sa snažíme sledovať, vyberať a uverejňovať tie najzaujímavejšie veci z oblasti československého rapu. Okrem samotných interpretov sme vám priblížili aj viacerých talentovaných, respektíve ostrieľaných producentov, no a dnes to bude opäť z trocha iného súdka.

Samozrejme, poznáme množstvo úspešných singlov, ktoré videoklip nemajú. Vizuál je ale hlavne v dnešnej dobe veľmi dôležitý artikel pri tvorbe samotného interpreta a častokrát si skladbu zapamätáme práve na základe prislúchajúceho videoklipu. Našťastie je v našich končinách stále dostatočný počet kvalitných a kreatívnych ľudí. My sme sa dnes rozhodli vám priblížiť niekoľkých talentovaných, kreatívnych a aktívnych ľudí, ktorí sa podieľajú na tvorbe rapových videoklipov.

Vzhľadom na množstvo talentovaných ľudí bude mať tento článok samozrejme aj pokračovanie a hneď na začiatok by som chcel povedať, že sme zásobu kvalitných klipmakerov nevyčerpali a čoskoro môžte čakať druhú časť

 

Michal Nemtuda + A TEAM PRODUCTION

Meno Michala Nemtudu určite netreba rapovým fanúšikom nejako bližšie špecifikovať. Tento mladý chalan spolu so svojimi kolegami z A-Team Production sú aktuálne najviac vyťaženým teamom klipmakerov na Slovensku. Na druhej strane však možno práve to, že Mišo režíruje takmer každý druhý videoklip, ktorý naši poprední interpreti vydajú, môže byť aj mierna nevýhoda. Nič to však nemení na tom, že každým klipom to chalani posúvajú na inú, lepšiu úroveň a v nedávnej dobe dokonca točili klip pre ONYX. Od Miša a jeho teamu ešte určite môžme očakávať veľké veci, takže ich rozhodne sledujte.

Fanpage: A-Team ProductionMichal Nemtuda

 

Adam Rohal

Ďalší mladý a mimoriadne talentovaný chalan patrí bez debaty medzi tých najlepších vo svojom obore. Jeho tvorbu určite poznáte, aj keď o tom možno ani netušíte. Jeho tvorba je spojená napríklad s Pil Cim (Dotokedydal a ďalšie), no podieľal sa aj na skvelom vizuále tracku Prekrásny nový svet od Wondyho a v neposlednom rade má na konte neskutočné nadupané aftermovie klipy z rôznych eventov. Jednoznačne jeden z najväčších talentov v našich končinách.

FAMILIA DOUBLE FEST 2017 |OFFICIAL SPOT|

Si pripravený na najväčšiu žúrku tohto leta v Košiciach? Pridaj sa do eventu 🔥 FAMILIA DOUBLE FEST 2017 // Kontrafakt / Separ + DMS / Pil C a ďalšíPredpredaj v sieti Ticketportal.Video z tvojho HOOD.U

Posted by DOUBLE FEST on Monday, June 5, 2017

 

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Je Ektor českou obdobou Rytmusa?

 

Daniel Kristl

Najmladší klipmaker, ktorý sa v dnešnom článku objaví je Daniel Kristl aka DanPingdon. Tento 17-ročný chalan z Popradu má na svoj vek už celkom slušný počet skúseností a zlepšovanie jeho tvorby je badať v každom klipe. Daniel je člen movementu Golden Kidz a teda značné množstvo spoluprác má na konte napríklad s Radikalom. Poznať ho môžete ale napríklad aj zo spolupráce s Fobia Kidom, Otisom a tak isto spolupracuje s chalanmi z THE MAG. Síce to možno na kvalitatívnej úrovni nie je až také, ako u jeho skúsenejších kolegov, každým klipom sa posúva level o trocha vyššie a potenciál tam je určite veľký. Ako sa s Danom spolupracuje sme sa spýtali aj Radikala Chefa.

Dano je na to, že má 17 rokov dosť skúsený a rýchly pri finalizacií klipov. Dáva si záležať na svojom rukopise a nerobí to výlučne pre prachy, čo je vidieť aj na výslednej práci. Danpingdon je frajer a chystáme spolu pár ďalších shotov!“

 

Dušan Krajčovič

Ďalším šikovným a aktuálne aj dosť vyťaženým klipmakerom je Dušan Krajčovič. Toto meno je tiež fanúšikom určite známe, keďže Dušan spolupracuje s tými najlepšími a jeho výsledné videoklipy naozaj stoja za to. Dušanova práca sa spája napríklad s Kalim, v súčasnosti spolupracoval napríklad s Nerieš, alebo aj na výbornom klipe Keď sa budú pýtať, ktorý sa objavil na Rytmusovom albume Krstný Otec. Jeho prácu si môžme aktuálne spájať aj s Majselfom, ktorého sme sa opýtali, ako sa s Dušanom spolupracuje.

„Dušan točí, strihá a farbí klipy úplne sám. Má veľmi šikovné oko a málokedy sa stáva, že urobí nepoužiteľný záber. Je šikovný aj vo výbere lokácií a nevyhýba sa ani natáčaniu v extrémnych polohách.“

Čo sa týka Dušanovej najnovšej práce, tak sa fanúšikovia môžu tešiť na mimoriadne zaujímavú, ba až extrémnu spoluprácu na videoklipe pre Teslu (TKX).

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Keď Kali presiahol rap ako žáner. Tieto spolupráce posúvajú hranice

https://www.instagram.com/p/BVvuHH1l9bN/?taken-by=tesla.tkx

 

Mystika Produkt

Aj keď sa Mystika Produkt nezaoberajú výhradne tvorbou rapových videoklipov, v tomto článku skrátka byť musia. Ak by sme mali vybrať 10 najlepších, najzaujímavejších, najbizarnejších či najprepracovanejších videoklipov posledných rokov, rozhodne by sa Mystika vošla do každej jednej kategórie s minimálne jedným vizuálom. Ich tvorbu si môžte spojiť najmä s Pauliem Garandom a Boy Wonderom. Temná až hororová atmosféra je pre Mystika Produkt úplne typická a klipy sa divákovi okamžite zaryjú do pamäte.

Fanpage: Mystika Produkt

 

Adam Pavelka

Každý jeden z dnešných uvedených klipmakerov má svoj vlastný štýl, no všetci majú jednu spoločnú vec – talent. Inak to nie je ani v prípade Adama Pavelku, ktorého meno tiež určite fanúšikovia registrujú už dlhší čas. Adamova tvorba sa v rape spája najmä s Rytmusom a Momom, ktorým sa postaral o nejeden vydarený vizuál. Klipy majú potrebnú myšlienku, spracovanie a kvalitu, takže slová sú už zbytočné, všetko podstatné z Adamovej práce môžte sledovať na nižšie uvedenej fanpage.

Fanpage: Chilly Production

 

Tak a prvú várku talentovaných klipmakerov máme za sebou. Aktuálne už pracujeme na ďalšej časti, takže nás sledujte aj ďalej, pretože zásobu talentovaných ľudí sme ešte ani zďaleka nevyčerpali!

 

 

Odporúčame