Zatmenie od Ega: Skladba, ktorá zdoláva aj pop music

Niet pochýb o tom, že Ego patrí dlhodobo medzi najviac úspešných nielen rapperov, ale celkovo hudobných interpretov v našej krajine. Člen legendárnej skupiny Kontrafakt, ktorý má k dnešnému dňu na konte aj dva sólové albumy, je medzi ľuďmi veľmi populárny a niekoľko jeho trackov má vyslovene hymnový potenciál. Nie je preto prekvapením, že čo sa Ega týka, tak čísla jeho počúvanosti patria medzi najvyššie v našej republike.

Každý človek sleduje štatistiky, nech si všetci hovoria, čo chcú. Keď niečo vyprodukujete, jednoducho vás zaujíma, aký to má úspech, kto si to pozrel, kedy si to pozrel a tak ďalej. A čo sa týka hudobného priemyslu, sú práve čísla to, čo rozhoduje. Keď je niečo počúvané, zdieľané a podobne, tak to má veľký úspech. Vedia to všetci a vie to aj Ego. Preto sa na svojom profile na sociálnej sieti Instagram už neraz vyjadril aj tejto problematike.

Aktuálne zverejnil na IG zaujímavý príspevok, v ktorom je screenshot zo streamovacej služby Spotify.  Jedná sa o päťdesiat najpočúvanejších skladieb na Slovensku, pričom aktuálnou jednotkou v našej krajine je track Zatmenie, ktorý sa objavil na Egovom sólovom albume Egotron, ktorý vyšiel v priebehu uplynulého kalendárneho roka. Zatmenie je pravdepodobne najpopulárnejším songom, ktorý sa na Egotrone objavil. Kvalitný text, výborná hudba a skvelý rapový výkon Ega. Táto pieseň zdolala v pomyselnom súboji aj skladby ako The Business od známeho DJ-a Tiesta či  Astronaut In The Ocean od Masked Wolf.

Skrátka rap na Slovensku nie je žánrom, ktorý by bol niekde na okraji záujmu, ako je to v niektorých iných štátoch. U nás sa jedná o jeden z najsledovanejších a najpopulárnejších žánrov, ktorý majú ľudia radi vo všetkých vekových kategóriách. A či už sa jedná o Kontrafakt alebo o samotného Ega ako jednotlivca, môžeme pojednávať o priekopníkoch. Ale je ich viac, aj Rytmus, Separ, Majk Spirit, Kali či ďalší. A takto by sme mohli pokračovať.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Frayer Flexxking a Shimmi považujú holú ženu za najkrajšiu (VIDEO)

Podstatou ale je, že je cenné zistenie, že rap stíha „bojovať“ aj s populárnymi songami a celkovo s pop music, ktorá má svoje pevné miesto v záujme ľudí. Rapová kultúra, ktorá u nás vznikla má pevné základy a očakáva sa, že bude prosperovať aj naďalej. A prosperovať by mal aj Ego, ktorý sa chystá byť počas začatého roka 2021 poriadne aktívny v tom, čo robí.

Foto: Ego, profil na Instagrame

Odporúčame