Rozbehnúť vlastný biznis nebolo nikdy jednoduchšie: Počul si už o tomto riešení?

Muž s notebookom.

Zdroj: Freepik

#Trend online nakupovania je na Slovensku čoraz silnejší. Internetoví predajcovia na platforme Shoptet vlani dosiahli celkový obrat 167 miliónov eur, čo je viac ako dvojnásobný medziročný nárast. Ak máš dobrý nápad a zaujímavý tovar, teraz je ten pravý čas pretaviť plány do reality. Samotné založenie e-shopu je pritom vďaka moderným riešeniam naozaj jednoduché a ten svoj môžeš mať hotový za jeden víkend. Priblížime ti, ako tento systém funguje.

E-shop bez programátora

Pri predstave založenia e-shopu si mnoho ľudí predstaví náročný proces, ktorý stojí množstvo času aj peňazí. Dnes už je však situácia celkom iná a využiť môžeš e-shop na prenájom. Pri klasickom obchode by vlastne išlo o prenájom plne vybavenej prevádzky so skladom, pokladňou, výkladom – stačí len doviezť tovar a predávať. Takýto obchod ti dnes ponúka viacero spoločností. Na českom a slovenskom trhu je jednoznačne najúspešnejšia platforma Shoptet. Obchod cez ňu si vlastnými silami zvládne založiť aj úplne bežný človek bez IT znalostí či vlastného grafika.

Vyklikaj si vlastný obchod

Postup je jednoduchý. Vytvoríš si vlastné konto a vyberieš si veľkosť e-shopu podľa množstva položiek. Každý balíček obsahuje iné služby a doplnky a jeho súčasťou je minimálne jedna až 15 e-mailových adries. Základnú verziu pre 100 produktov môžeš mať iba za 13 eur mesačne. Na výber však máš aj väčšie platformy za 42, 63 či 132 eur na mesiac. Pri ročnej či dvojročnej jednorazovej platbe môžeš ušetriť 4 až 10 %.

Oplatí sa využiť aj možnosť vyskúšať si e-shop na prvý mesiac zadarmo. Stačí zadať svoj e-mail a budete mať prístup do používateľského prostredia. Zoznámiš sa s ovládaním, funkcionalitami a vžiješ sa do kože skutočného predajcu. Ak chceš mať len pár produktov a stačí ti obchod s 10 položkami, môžeš mať dokonca e-shop úplne zadarmo.

Grafika podľa tvojho vkusu

Shoptet ponúka hneď 10 dizajnových tém. Každá z nich má svoje špecifiká. Niektoré sa na homepage vyznačujú veľkými produktovými bannermi, iné pri prvom náhľade zobrazujú priamo ponuku vybraných produktov.

Šablóny si, samozrejme, môžeš editovať, meniť farby či typ písma. Ak by si sa obával, že svoj e-shop nedokážeš dizajnovo nastaviť podľa želaných potrieb, pokojne môžeš využiť grafika, ktorý ti stránku doladí do dokonalosti. Dôležité sú aj kvalitné fotografie produktov a ich výstižné opisy.

Shoptet.sk.
Zdroj: AdobeStock

Administratíva aj platby bez problémov

Popri samotnom založení e-shopu a rozbehnutí predaja si čas vyžaduje aj administratíva. Kvalitný takzvaný „krabicový“ e-shop vám ju však dokáže výrazne zjednodušiť. Kontrolu platieb, daňové doklady, informačné e-maily, skladové hospodárstvo a mnoho ďalších povinností si vďaka rôznym funkčným doplnkom môžeš maximálne zautomatizovať a ušetriť množstvo času.

Azda to najdôležitejšie pre každý internetový obchod je spracovanie platieb a odosielanie objednávok. E-shopy na platforme Shoptet sa môžu napojiť na všetky dostupné platobné brány aj služby splátkových spoločností. Dostaneš aj vlastný fakturačný modul, prehľadné štatistiky a ďalšie možnosti automatizácií. Problémom pre teba nebudú ani neplatiči, ktorých ľahko odhalíš pomocou sledovania nezaplatených objednávok.

Od teba až k zákazníkovi

Jedným z dôležitých krokov v e-commerce je aj doprava produktu k zákazníkovi. Shoptet ťa napojí na niekoľko prepravných služieb, z ktorých si stačí vybrať alebo pokojne môžeš využívať aj všetky. Nemusíš sa už nikam prihlasovať, všetko máš vo svojom systéme v rámci nízkeho mesačného paušálu. Ak chceš nechať balenie a kompletizáciu objednávok na externú firmu, využiješ napojenie na fulfillmentové služby od niekoľkých spoločností. Rôzne doplnky a riešenia ti tiež výrazne uľahčia evidenciu objednávok, dodatočnú komunikáciu, sledovanie zásielok či napríklad tlač štítkov na označenie balíkov.

Posúvaj sa vpred

Založenie e-shopu je len začiatok. Aby bol úspešný, treba sa mu venovať a rozvíjať ho. Určite sa oplatí investovať čas do prednášok, článkov, videí, ktoré majú e-shoperi k dispozícii v rámci Shoptet UniverzityOdborníci v oblasti reklamy, marketingu, brandingu, cenotvorby, SEO a ďalších užitočných vedomostí poradia, ako zlepšiť predaje a posunúť podnikanie na vyššiu úroveň. Miestom plným inšpirácie je aj facebooková skupina Shoptet Poradňa, kde e-shoperi medzi sebou zdieľajú know-how, informácie a rady na zlepšenie svojich výsledkov.

Expanzia do zahraničia?

Už dnes plánuješ, že ak sa tvoj biznis rozbehne, zamieriš aj za hranice? V tejto oblasti ti Shoptet môže výrazne pomôcť. Jeho partneri a odborníci ťa krok po kroku prevedú vstupom na nové trhy v Českej republike či Maďarsku. Veľmi ľahko si vytvoríš ďalšie jazykové verzie e-shopu, pridáš cudzie meny aj systémy na zahraničné platby. Napojiť sa potom môžeš aj na veľké trhoviská ako Heureka, Zboží, Google nákupy, Facebook e-shop či dokonca na predajnú sieť Amazon.

ZISTI VIAC O SHOPTETE

Shoptet.
Zdroj: Shoptet.

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Shoptet.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame