Zakladatelia latino hip-hopu mieria do Bratislavy: Delinquent Habits si zaslúžia kvalitného predskokana

#Už 5.decembra sa v Bratislave opäť predstavia legendy a zakladatelia latino hip-hopu – DELINQUENT HABITS. Majestic Music Club sa môže tešiť na rapovú klasiku priamo z east side Los Angeles. Krutoprísny mix nadupaného hardcore rapu s melodickou ľahkosťou latinskej hudby, mexické trumpety, mariachi a ostré elektronické beaty s nekompromisným posolstvom a nespútanou radosťou z hudby – to sú už od začiatku 90. rokov poznávacie znaky tejto partičky zo Spojených štátov.

Boli to práve DELINQUENT HABITS, ktorí ako prví začali v miešať latino s hip-hopom a v textoch španielčinu s angličtinou. Vytvorili takzvaný „spanglish“, čo je vlastne mix týchto dvoch svetových jazykov. Ich hymny ako Tres Delinquentes, Return Of The Tres, California so Sen Dogom so Cypress Hill či Here Comes The Horns poznajú fanúšikovia po celom svete. Sú to legendy, napriek tomu však DELINQUENT HABITS nie sú iba pre „old-school“. Ich šou je aktuálna, nabitá energiou, vymakanými beatmi a chytľavými textami. Stále vedia pracovať s fanúšikmi, ovládnuť pódium a rozhýbať dav do ich latino rytmov. Do Bratislavy prichádzajú po 6 rokoch od ich vystúpenia na festivale Uprising v roku 2012. Predstavia sa v zostave Ives Irie a Kemo the Blaxican ako MCs a sekundovať im bude DJ Invicible.

Legenda ako DELINQUENT HABITS si zaslúži kvalitného predskokana v úlohe, ktorého sa predstavia DORNKAPPEL. Ich klasickú hip-hopovú zostavu dvoch MCs + DJ nahradí komplexná 6-členná kapela. Jadro zostáva nezmenené, rap, spev a vokály tvoria bratia Mr.Matt a Prorok, gramce DJ RE5, ktorý teraz popri vinyloch ovláda aj klávesy. Zvyšok kapely tvorí Vincent, ktorý obsluhuje basu, Atilla Szeiff hrá na bicie a Juraj Oravec na gitaru.

Okrem novej kapely predstaví DORNKAPPEL 5. decembra aj svoj nový album, na ktorom sa pracovalo vyše 2 roky a podieľalo sa na ňom viacero muzikantov a interpretov.

Vstupenky na koncert zakúpite v sieti Predpredaj.sk

Zdroj: PR článok
Odporúčame