Za krásnymi plážami: Vieme, ktorú destináciu by si mal toto leto navštíviť

Foto: unsplash.com

#Hľadáš čisté more, pekné pláže a nechce sa ti sedieť v lietadle dlhé hodiny? Poď sa pozrieť na Južný Cyprus, kde let trvá zhruba iba 3 hodiny. Odmenou ti bude jeden z najkrajších ostrovov Stredozemného mora.

Vďaka svojej polohe, viac ako 300 slnečným dňom a bohatej histórii je perfektnou voľbou na letnú dovolenku. Pláže na Južnom Cypre sú verejné, rozmanité a aj preto ti odporúčame, aby si si požičal auto a išiel sa pozrieť na viacero miest. Zozbierali sme pre teba niekoľko tipov, ktoré pláže by si tam mal navštíviť. Toto sú oni.

Nissi Beach

Nissi Beach sa mnohokrát umiestňuje v rebríčkoch ako jedna z najkrajších pláží Európy. Bledý jemný piesok, pozvoľný vstup do mora a tyrkysová farba dokážu učarovať naozaj každému. Čo kazí z tejto pláže dojem, je ale počet turistov. V letných mesiacoch je príliš preplnená a je to ľudovo povedané „hlava na hlave“. Napriek tomu ide o párty miesto a ak máš rád ruku hore, zájdi si s kamošmi práve sem.

Foto: pixabay.com

Episkopi Bay

Opakom pokojného mora na Nissi Beach je Episkopi Bay. Miesto je ideálne na vodné športy, plávať sa tu dá ale len ťažko, keďže sú tu pomerne silné vlny. Ak sa ale rád kocháš pohľadom na rozbúrené more a peknú pláž, tak neváhaj ani minútu. Možno sa ti k tomu podarí vidieť aj korytnačky, keďže toto miesto je hniezdiskom ohrozených druhov tohto milého zvieratka.

Foto: commons.wikimedia.org

Petra tou Romiou

Zlatistý piesok, pokojné more a zátoky so skalami. Romantika ako vyšitá. Toto miesto sa viaže s bohyňou lásky Afroditou, pretože podľa legendy sa zrodila práve tu. Aj preto sa skaly, ktoré obklopujú pláž, nazývajú Afroditine. Ak sa sem pôjdeš pozrieť, nenechaj si ujsť západ slnka, ktorý toto miesto posúva na úroveň absolútnej romantiky.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Christos Georgiou (@christosgeorgiou),

Lara Bay

Podobne ako Episkopi, aj na Lara Bay môžeš nájsť hniezdisko ohrozeného druhu korytnačiek. Tmavší hrubší piesok a čisté more sú samozrejmosťou, plusom je ale najmä to, že tu nie je príliš veľa ľudí, pretože dostať sa sem dá trošku zabrať. Napriek tomu to rozhodne stojí za návštevu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa M A R I A ✨ V A N E S S A 🌙 (@journeyofmaria),

Glyki Nero

Zdá sa, že more má jasne vymedzené svoje hranice, pretože ho lemujú skaly a kamene. Presne taký dojem sme mali z pláže Glyki Nero. Nie je síce najväčšia, ale dá sa tu skákať i z útesu. To sme neskúsili, ale dopočuli sme sa, že sa tam ukrývajú podvodné jaskyne, ktoré dokážu vyraziť dych. Pri pláži Glyki Nero sa nachádza Sungarden Hotel zo siete Atlantica Hotels a z vlastnej skúsenosti ti ho odporúčame všetkými desiatimi. Nájdeš ho v ponuke cestovnej kancelárie TUI ReiseCenter.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @marcy.ell,

Extra tip: Mackenzie beach

Rozhodne nejde o krásnu pláž, to určite nie. Zaujímavá je ale tým, že ti nad hlavou lietajú lietadlá a tak sa aspoň čiastočne môžeš cítiť ako na populárnom Sint Marteen.

Toto nie

Na Južnom Cypre môžeš nájsť rozmanité pláže. Od bielych, zlatistých až po tie s tmavým pieskom. Nám sa tie posledné však vôbec nepáčili a ani ti ich neodporúčame. Navyše je z nich vidno ropnú plošinu a kazí to celkový dojem. Ak sa preto budeš chcieť ísť pozrieť na tmavý piesok, zvoľ radšej Kanárske ostrovy.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame