Z východu odišiel do Las Vegas, aby hral profesionálne poker: Všetky kasína zavreli, rúška tu však nenosí takmer nikto

Foto: unsplash.com

#Dávid pochádza z východného Slovenska a spolu s partiou kamarátov sa vybral do Ameriky hrať profesionálne poker. Ako priznáva, robia to tak každý rok. Tento rok už pár dní strávili v Las Vegas, neskôr sa presunuli do Los Angeles, kde sú doteraz. Dokopy sú za veľkou mlákou momentálne viac ako 2 týždne.

„Poker má v Amerike veľkú históriu, čo sa odráža na väčšom počte hier v porovnaní s Európou. Spolu s rozmanitejšími možnosťami na život to vytvára dva hlavné faktory, prečo ma to ťahá mimo Slovenska.“ Ako však jedným dychom dodáva, zo Slovenska nikdy neodišiel. Skôr sa presúva tam a späť. Zaujíma nás, ako reagoval na koronavírus on, aj ľudia, ktorí s ním hrávajú poker.

„Prvé informácie o koronavíruse som vnímal s veľkým odstupom, keďže podľa mňa je väčšina informácií zo sociálnych sietí nafúknutá. Dokonca som tým bol ovplyvnený do takej miery, že do posledného momentu som sa snažil celú situáciu ignorovať. Všetky konverzácie začínali aj končili pri tom a to bolo otravné. Priznávam, že stále aj je. Teraz sa o to už začínam vedome zaujímať,“ hovorí 30-ročný Dávid.

Foto: unsplash.com

„V kasínach to väčšina ľudí pri stole brala tiež odľahčene. Vnímali to tak, akoby sa od ľudí, ktorí si myslia, že ich sa to nemôže dotknúť, dalo aj očakávať. U mnohých ten názor stále pretrváva, ale videl som, že hygiena napriek tomu stúpla. Na každom hracom stole pribudol antibakteriálny gél a ľudia ho naozaj využívali. Najväčší zlom nastal, keď oficiálne pozastavili NBA. Viac ľudí vtedy zbystrilo pozornosť a pár dní na to už zatvorili všetky kasína,“ dodáva.

Vzhľadom na to, že Slovensko má už mimoriadne prísne opatrenia, sa Dávida pýtame, aká je situácia teraz v Los Angeles. Nosia tam ľudia rúška? Odpoveď nás nemilo prekvapí. V potravinách má rúško jeden z desiatich. Väčšinou ho nosia Aziati, ktorí to však mali zvykom aj pred vypuknutím vírusu. Dá sa povedať, že v tomto smere sa veci veľmi nezmenili.“ Každým dňom však rastie aj u nich povedomie a zdá sa, že ľudia si to pomaly ale isto začínajú uvedomovať. Pomáha k tomu nielen televízia, ale aj slávne osobnosti, ktoré vyzývajú k solidarite.

Z regálov v obchode ako prvé zmizol toaletný papier a balená voda. Nasledovali konzervy a rôzne polotovary. Napriek potrebe zvyšovať svoju imunitu, Američania sa podľa Dávida ani nedotkli zeleniny. Veľké nákupy a zásoby si nerobí.

Foto: unsplash.com

„Medzi ľudí chodíme teraz iba v prípade nákupu alebo keď si ideme zabehať. Počas karantény hráme rôzne hry alebo spíme“. Myslí si, že táto situácia pomôže tomu, že sa mnohí ľudia rozídu a zvýši sa aj počet rozvodov.

Ľudom, ktorí sú teraz doma adresuje nasledovné slová. „Je ľahšie hodiť sa každý deň na gauč a znudene prepínať programy, ako sa prinútiť začať pracovať na niečom, o čom človek vo vnútri vie, že mu prinesie zadosťučinenie a radosť, ale nedokáže sa dostať zo svojej rutiny a je lenivý. Najťažšie je začať, potom to bude už len ľahšie. Nebuďte leniví a neľutujte sa príliš. A asi by som si kúpil VR set. Je to drahšie, ale je to zábava a pohyb v jednom, čo sa hodí keď má byť človek dlho zatvorený doma“.

Foto: unsplash.com

V závere sa ho pýtame, či sa plánuje vrátiť na Slovensko. Dávid priznáva, že je to aktuálne najväčšia dilema, ktorú má. Aj s partiou čakajú na nové informácie a v prípade, že nebudú môcť odletieť, sú údajne na to pripravení.

Odporúčame