Z toho, čo našla Klaudia, vám zostane zle: Bezcitnosť ľudí nemá hraníc, obdivuhodný čin dievčaťa

unsplash.com

#Vlastníme luxusné modely áut, dávame nehorázne peniaze za najnovší model smartfónov, obliekame sa do značkových vecí a tvárime sa ako ľudia, ktorí sú súčasťou moderného a vyspelého štátu. Omyl. Medzi nami Slovákmi, ktorí sa dokážeme hrdo búchať do pŕs za našu krajinu, sa nachádzajú aj obyčajní chrapúni.

To, čo sa stalo mladej Klaudii z Trnavy nemá obdobu. Deň ako každý, dievča sa išlo prejsť do lesíka, ktorý majú za bytovým domom. Namiesto príjemnej prechádzky však zažila šok a pohľad, ktorý len ťažko vytesnať z hlavy.

Na konári jedného zo stromov si všimla zvláštny predmet. Keď podišla bližšie zistila, že ide o chameleóna, ktorý mal okolo hlavy uviazaný sáčok. Zviera, ktoré je známe schopnosťou meniť svoju farbu, bolo biele ako sneh. Nehybne omotané okolo konára, už na prvý pohľad v zúboženom stave.

Facebook/Klaudia B.

Nevieme si ani len predstaviť, čo pohľad na mŕtveho tvora musel urobiť s emóciami dievčaťa. I napriek tomu sa rozhodla zakročiť najlepšie, ako v tej situácii uznala za vhodné. Zverejnila inzerát, v ktorom vyzýva ľudí, že „ak máte doma zvieratá, o ktoré sa nestíhate starať, venovať sa mu alebo ho proste už nechcete, prosím nerobte hlúposti ako napr. vypúšťanie do prírody, spláchnutie do záchodu a podobne… Zvieratá zomrú. Ak zvieratá už nechcete alebo sú choré, tak ich môžete napríklad darovať mne. Mám doma veľa zvierat a o každého tvora je skvelo postarané. Či už sú to plazy, hlodavce, ryby a exotické zvieratá…“

Facebook/Klaudia B.

V závere článku sa pýtame, že ktorý človek dokáže urobiť aj v dnešnej dobe toto zvieraťu?! Haló, Slováci, zobuďte sa! Toto je vrchol hyenizmu. Zviera nie je vec. Je to bytosť, ktorá vníma a cíti rovnako ako my, ľudia.

Ak si tento článok prečíta ten, ktorý poslal bezbranné zviera na istú smrť, tak dúfame, že sa minimálne nad sebou zamyslí a už si v živote žiadne zviera nezaobstará. Toto si totiž nezaslúži nikto.

 

 

Odporúčame