Whisky, nápoj pravých chlapov! Zdravý, opojný a bez opice

Whisky (pixabay.com)

Whisky (pixabay.com)

#Odložte domáce pálenky, sudy piva aj víno.  Ak už chľastať, tak na úrovni. Whisky je pravý nápoj, ktorý prospeje nielen vášmu zdraviu, ale aj celkovému pohľadu na svet. Pár hltov a ste iným človekom!

1. Bez tuku

Na rozdiel od iného alkoholu, whisky neobsahuje žiadny tuk. Jasné, že obsahuje kalórie, ale tie pokojne vybeháte. Whisky je alkohol so všetkými negatívami, ktoré so sebou jeho pitie prináša, ale aspoň čo sa týka línie, nerastie z neho brucho tak rýchlo, ako z čapovanej dvanástky.

2. Znižuje riziko krvných zrazenín

Je vedecky dokázané, že umiernené pitie whisky zvyšuje množstvo dobrého cholesterolu, ktorý chráni naše srdce a pomáha predchádzať vzniku krvných zrazenín. V konečnom dôsledku tak znižuje možnosť infarktu a mŕtvice.

Whisky (pixabay.com)
Whisky (pixabay.com)

3. Slúži ako prevencia rakoviny

Jedna z najobávanejších a v súčasnosti aj  z najčastejších príčin úmrtia je práve rakovina. Aj tu je whisky dobrý spojenec. Obsahuje vysokú hladinu kyseliny ellagovej, extrémne silného antioxidantu. Neutralizuje v tele všetky škodlivé látky a odpadové produkty bunkového metabolizmu.

4. Zvyšuje úroveň kognitívnych funkcií

Kyselina ellagová slúži nielen ako prevencia rakoviny, ale aj demencie a Alzheimerovej choroby. Statočne likviduje voľné radikály, ktoré napádajú naše nervové dráhy. Vďaka tomu nehrozí zníženie kognitívnych funkcií, zhoršenie pamäti a logického myslenia. Teda, ak to s tou „prevenciou“ nebudete až príliš preháňať.

5. Whisky je alkohol s nízkou pravdepodobnosťou opice

Dôvodov je viacero. Whisky pijú džentlmeni, nie na litre, ale na pár pohárikov s ľadom. Pokiaľ si viete kvalitnú whisky správne vychutnať, vydržíte pri jednom pohári aj celý večer. Naučí vás vychutnať si jej vôňu, chuť a neopiť sa ako prasa hneď na začiatku. Odporúčaná denná dávka je 25-35 ml. Tak dajte bacha, aby ste ju neprekročili. Pretože len vtedy je dobrým pomocníkom pre zdravie a opica z nej skutočne nehrozí.

Whisky (pixabay.com)

6. Chráni vás pred stresom

Dokonale zregeneruje vaše nervové vlákna, utlmí všetky stresové faktory a dokonale upokojí tvoje telo po všetkých stránkach. Uspokojí chuťové, čuchové a všetky iné receptory. Áno, aj preto pijú whisky bohatí a vplyvní ľudia, ktorí si potrebujú po dni plnom zhonu vyložiť nohy a odľahčiť sa pohárikom.

7. Ste štýlový

Ak patríte medzi tých, čo stále hľadajú príležitosť, aby ste si mohli vypiť, vôbec nechápete význam a funkciu alkoholu. Teda aspoň whisky. Zapamätajte si, že pitie whisky nie je žiadna zábavka. Je to životný štýl. Whisky sa hodnotí ako káva, nachádzajú sa v nej rôzne chute, ctí sa tradícia. Milovníci whisky nemajú červené nosy od alkoholu, ale zažívajú pôžitok na jazyku a v hlavách majú encyklopédiu.

8. Whisky, nápoj skutočných mužov

Žiadne džúsiky s vodkou, alebo fernet s kockami ľadu, to je pre deti. Whisky patrí medzi nápoje, do ktorého kocky ľadu dávajú len barbari. Takže, prestaňte s takýmito ,,riedidlami“ a začnite piť whisky ako správny chlap. Vychutnávajte si ju takú aká je, inak jej pitie nemá zmysel.

Odporúčame