V posteli by som chcela vyskúšať erotickú hračku, pochopí to môj frajer? Opýtali sme sa vzťahovej a sex koučky

sexuálna hračka

Sexuálna hračka môže vzťah okoreniť (Zdroj: GettyImages)

Dobrý deň,

s partnerom máme štandardný sexuálny život, no ja by som chcela vyskúšať v posteli aj nejaké sexuálne hračky. Ako mu to navrhnúť, aby som sa necítila trápne?

Kika (24)


V prvom rade, rozšírenie sexuálnych obzorov je úplne v poriadku a nie je zahanbujúce. Je úplne v poriadku chcieť priniesť do spálne sexuálne pomôcky, chcieť experimentovať s niekým, komu dôverujem alebo použiť sexuálnu hračku na dosiahnutie orgazmu. Zahrnutie hračky môže do vzťahu priniesť viac vzrušenia, potešenia, nové stimulácie, objavovanie vzájomných túžob a zábavu. Sex je dospelácka verzia ihriska. Miesto, kde sa môžeme uvoľniť a byť hraví. A aj pri sexe ako aj na ihrisku, sú dovolené erotické hračky a pomôcky so súhlasom všetkých zúčastnených, takže prečo nie?

Ako to navrhnúť?

V prípade predstavenia hračiek do spálne, je komunikácia vopred nevyhnutná, vytiahnutie dilda v horúcom momente, rozhodne nie je spôsob, ako to urobiť, druhá strana sa môže nie len vystrašiť, ale zároveň cítiť byť tlačená do vyskúšania niečoho, čo nechce. Potrebujeme vytvoriť priestor, kde môže partner/ka povedať nie a kde sa cíti bezpečne.

Vytvorte si otvorený dialóg o sexe

Zo začiatku to bude trápne a tento pocit je bežný. Rozprávanie o sexe s partnerom/partnerkou prináša lepší sexuálny život, čo potvrdili aj štúdia z inštitútu Gottman, v ktorých iba 9 % párov, ktoré nehovoria o sexe, uviedlo, že majú spokojný sexuálny život. Horúci sex sa deje vďaka rozhovorom o ňom. Niekedy to bude nepríjemné, ale prax robí majstra a po čase spolu zistíte, že rozprávanie o sexe beriete, ako samozrejmosť a dokonca sa pri tom aj bavíte.

Nájdi vhodný moment

Vhodný, pretože nikdy nenájdeme ten “správny” moment. Je fajn začať konverzáciu, keď sa cítite obaja uvoľnení, nie ste pod stresom a vytvorili ste si príjemnú atmosféru. 

Úprimne, otvorene a hravo

Zameraj konverzáciu na to, že chceš získať nový zážitok v spálni a že sexuálna hračka môže byť prínos pre vás oboch. Klaď dôraz na vzájomné potešenie a prepojenie, objavovanie tela a ohromujúci orgazmus, ku ktorému môžete obaja s malou pomocou dospieť. Daj jasne najavo, že nejde o výmenu partnera, ale o spoločné prežitie nového zážitku.

Začni neutrálne na štýl: “Zaujal ťa niekedy vibrátor?” “Čo si myslíš o tom, že by sme skúsili spoločne X alebo Y?” Alebo: „Milujem, keď máme sex a myslím si, že by mohlo byť zábavné vyskúšať sexuálnu hračku spoločne, čo myslíš?“

Pocity a emócie sa vyskytnú

Môžeme sa cítiť trápne. To, čo chceme vyskúšať môžeme považovať za výstredné, prípadne druhá strana môže mať pocit nedostatočnosti alebo, že môže byť nahradená. V prípade pocitov druhých, je dôležité ich neposudzovať, ale poskytnúť bezpečný priestor o nich hovoriť. Strach, že sexuálna hračka môže nahradiť partnera/partnerku je neopodstatnený, živý, ľudský kontakt sa nedá ničím nahradiť.

V prípade vlastných pocitov, je úplne v poriadku vysloviť ich nahlas: Je to pre mňa trápne/som nervózny, ale rada/rád by som s tebou vyskúšal/-a sexuálnu hračku v posteli. Myslím, že nám to môže priniesť zábavu do nášho intímneho života.“

Vyberte si sexuálnu hračku spoločne

Cieľom je priniesť potešenie pre obe strany, tak sa zamyslite. Aký druh sexu máte obaja radi? Ste viac zameraní na análnu alebo vaginálnu penetráciu, alebo klitorálnu stimuláciu? Máte radi vzájomnú masturbáciu? Vibrácie alebo statické dildo? Diaľkovo ovládané alebo manuálne?

Keď sa obaja zapojíte do rozhodovacieho procesu, pridanie sexuálnej hračky bude voľba, ktorú ste urobili obaja, bez ohľadu na to, kto tému priniesol ako prvý. Nehovoriac o nadšení, ktoré prichádza z výberu úplne novej hračky a s napätím očakávaním jej príchodu. Tak zober partnera/partnerku a choďte nakupovať spoločne. Či už online alebo si dajte rande v sex shope.

Výhodou návštevy sex shopu je, že predajcovia sú vyškolení, aby odpovedali na všetky otázky týkajúce sa konkrétneho produktu, čo môže uľahčiť nájdenie hračky, ktorá vám obom vyhovuje. Takisto si môžeš overiť materiál, tvar, veľkosť, zistiť možnosti a intenzitu vibrácií. Online nakupovanie zas môžeme vykonávať priamo z domu, ak sme hanblivejší alebo sex shop nie je nablízku. Rôzne reviews vedia pomôcť, aby sme si vybrali hračku, ktorú si spolu s partnerom/partnerkou užijeme.

P.S. A pribaľte si lubrikant, ktorý sa hodí (zložením) k novej erotickej hračke! 

Spoznaj novú hračku, návod a vyskúšaj pred použitím

Tento krok v zápale hry často preskočíme, až kým nevieme nájsť tlačidlo, ako spomaliť/zrýchliť vibrácie na ovládaní. Pozri sa, čo nová hračka dokáže, ako sa zapína a vypína? Ako zvýšim alebo znížim intenzitu? Koľko vzorov vibrácií existuje? Nájdenie odpovedí na tieto otázky ešte pred sexom, zvýši plynulosť a vzrušenie počas samotného aktu.

Hrajte sa

Sexuálne hračky sa dajú použiť na veľa spôsobov, pri rôznych polohách, objavuj a experimentuj s partnerom/partnerkou a zisti, čo vám najviac vyhovuje. Vyskúšaj ju aj na ostatných častiach tela alebo/a stimulujte sa počas penetrácie. A po sexe sa nezabudnite porozprávať o tom, aké to pre vás oboch bolo, čo sa ti páčilo, čo ťa vzrušovalo, čo by ste robili inak. 


Ak máš otázku, prípadne hľadáš podporu pri riešení problému týkajúceho sa sexuality, intimity a vzťahov, kontaktuj vzťahovú a sex koučku Simonu. Pokojne sa jej ozvi priamo na e-mail hello@simonamacorova.com, cez Instagram, alebo Facebook.

Zdroj: hashtag.sk, gottman.com
Odporúčame