Vyzerá utopisticky a má mnoho odporcov: Budeme sa niekedy lyžovať v unikátnej krytej hale na Donovaloch?

Photo by Maarten Duineveld on Unsplash

#Lyžiarske haly sú aj dnes pre Slovákov hudbou budúcnosti. Utopistický nápad poznáme najmä zo zahraničia, kde bolo zrealizovaných už viacero takýchto projektov. Málokto však vie, že podobný nápad by sa mal realizovať aj na Slovensku. Avšak bude to pre prírodu naozaj to „pravé“ a sme natoľko pohodlní, že nemôžeme lyžovať pod holým nebom?

O tomto projekte sa hovorí už dlhšie a pri pôvodnom pláne mal už v tomto roku investor začať s výstavbou. Myšlienka postavenia tejto haly na Donovaloch sa však nepáčila miestnym a ani úradom, takže obyvatelia spustili petíciu. Výstavba sa im nepáči najmä z ekologických dôvodov – plocha, na ktorej by mala hala stáť si vyžaduje výrub stromov a úpravu terénu.

Vypni telefón a utekaj do hôr: Poradíme, ako dokonale relaxovať počas zimnej dovolenky

Tieto zásahy sú podľa mnohých priveľké a odporcov tohto nápadu je už takmer dvadsať tisíc. Iní však protestujú, pretože výstavba by sa mala spájať aj s výstavbou hotela, barov a reštaurácií alebo multifunkčnej haly s klziskom, čo sa spája s tvorbou pracovných miest. Začne teda v roku 2020 naozaj výstavba a budeme sa lyžovať v krytej hale? To sa s najväčšou pravdepodobnosťou dozvieme už čoskoro.

Zatiaľ si pozri, ako to vyzerá v Dubai, kde je lyžiarska hala priamo v púšti. Prijal by si niečo takéto aj na Slovensku?

Zdroj: bbonline.sk, hashtag.sk
Odporúčame