Vytáčajú vás reklamy, ktoré nemôžete preskočiť? Youtube ich ruší, má to však jeden háčik

#Každý používateľ internetu to pozná. Chcete si pozrieť video na Youtube a namiesto toho dostanete na obrazovke naservírovanú reklamu, ktorú nemôžete preskočiť. Nestáva sa to vždy, a o to viac sú 30 sekundové reklamy vytáčajúce. Našťastie, Youtube vypočul hlasy otrávených používateľov a tieto reklamy zruší.

Čakajú nás kratšie reklamy

Youtube sa chce orientovať na kratšie formáty reklám, čo je logické. My, ako konzumenti ich ľahšie pretrpíme a je tiež možné, že sa z nich niečo na nás nalepí. Reklama tým splní svoj účel. Už minulý rok služba vlastnená Googlom predstavila krátke 6 sekundové reklamy. Tie preskočiť nemôžete, no je to predsa len viac v pohode, ako polminúta.

Až budúci rok

Je v tom však jeden háčik – zrušenie polminútových reklám nepríde odrazu. Naplánované je na začiatok roku 2018. Youtube týmto krokom reaguje pravdepodobne na to, že stále viac ľudí pozerá videá v telefónoch, miesto klasických počítačov. Rovnako im v podobe Facebooku narastá na video scéne konkurencia. S ňou doteraz Youtube nemal príliš veľa skúseností.

Odporúčame