Vyhni sa trápnej situácii: Tieto darčeky na Vianoce rozhodne nekupuj!

Foto: unsplash.com

#Vianoce majú byť o pohode, prežití v kruhu rodiny, dobrom jedle a o rozprávkach. Teda, aspoň to tak všetci hovoria. My ale dobre vieme, že je to najmä o predvianočnom strese zo skúšok, zhone v práci z posledných úloh a ešte od nás niekto chce, aby sme nakúpili perfektné darčeky pre blízkych.

Všeobecný návod na to, čo sa oplatí kúpiť asi neexistuje, ale my vieme, čo rozhodne nekupovať. Ak si sa ešte nepustil do hľadania toho správneho darčeka, pohodlne sa usaď a začítaj sa do nasledujúcich riadkov.

Alkohol a cigarety

Nepleťme si Mikuláša s Ježiškom. Alkohol je prípustný pre dospelých práve 6. decembra, nie pod stromček. Jedinou výnimkou môže byť napríklad karibský rum ako suvenír z dovolenky, ale i napriek tomu sa tejto veci oblúkom vyhni.

Foto: unsplash.com

Peniaze

Tento týždeň kamarát prehlásil: „Tá moja vždy všetko ofrfle, tento rok jej dám peniaze a nech si kúpi čo chce.“ Nie, toto nie je riešenie ani v takejto situácii, ani vtedy, keď neviete čo kúpiť súrodencom či rodičom. Peniaze sú prostriedkom toho, ako urobiť niekomu radosť, tak sa trochu posnažte vymyslieť niečo, na čo sa ich oplatí minúť.

Foto: unsplash.com

Sprcháč

Myslíš si, že si naozaj chce niekto pod vianočným stromčekom nájsť sprchový gél, dezodorant alebo šampón? Už na prvý dojem z toho kričí, že si sa na darček pre danú osobu vykašľal a zobral si niečo, čo dostať v podstate všade.

Foto: unsplash.com

Lieky

Lieky určené na podporu kĺbov alebo zdravia, či čohokoľvek iného nie sú vhodným darčekom pre starých rodičov. Rovnako s tým nepochodíš ani pri mamine, ktorej by si chcel dať lieky na podporu rastu vlasov, otcovi vitamíny a podobne. Absolútny trapas ale zažiješ vtedy, ak by si svojej polovičke daroval/a lieky na chudnutie. Je otázne, či potom budeš tráviť Silvestra vo dvojici alebo ako čerstvo rozídená duša. Mimochodom, vieme aj o prípadoch, kedy frajer dal svojej milej lieky na zväčšenie pŕs. Ako to dopadlo si môžeš domyslieť.

Foto: unsplash.com

Motivačné a psychologické knihy

Ľudia vo všeobecnosti nemajú radi, ak sa upozorňuje na ich nedostatky. Preto buď aj pri výbere kníh opatrný, pretože aj keď sa to nezdá, pohybuješ sa na tenkom ľade. Oblúkom sa vyhni psychologickým knihám typu „Ako byť lepším milencom“ či „Ako byť lepším rodičom“ a podobne. Nepochodíš ani s motivačnými knihami, z ktorých priam srší, že si o osobe, ktorej ju daruješ, myslíš, že má zlý a slabý život.

Foto: unsplash.com

Nič

Na Vianoce by si každý zaslúžil nájsť si pod vianočným stromčekom prekvapenie. Pozitívne, samozrejme. Danú osobu rozhodne prekvapíš aj tým, ak jej tam nedáš nič, ale moment trápnosti a sklamania v jej očiach rozhodne zažiť nechceš.

Skutočný príbeh zo života – Marek sa pýta Dominiky, čo by si priala dostať na Vianoce. Dievča zo slušnosti povie, že nič, nech si nerobí starosti a popritom v kútiku duše dúfa, že jej frajer pochopil všetky signály, ktoré mu počas roka dávala. Zrejme, že pochopí, že by chcela tú kabelku, ktorú obdivovala toľkokrát vo výklade obchodu, alebo voňavku, ktorú ospevovala niekoľko týždňov. Blíži sa deň D. Dominika svojmu milému kúpi hodinky, oblečenie a spoločný víkend v Tatrách a pri odovzdávaní sa teší z toho, akú radosť mu tým urobila. Keď prišiel rad na to, aby jej Marek dal darčeky, zahlásil: „Nedal som ti nič, presne ako si chcela“. Pár sa do niekoľkých týždňov rozišiel a z chlapca sa stala kategória „nevhodný pre vzťah“.

Odporúčame