Majo spojil tisíce fotografií Slovenska: Vychutnaj si unikátne zábery, ktoré ťa naplnia hrdosťou

Pohľad na čarokrásne Slovensko

Pohľad na čarokrásne Slovensko (Zdroj: Majo Chudý)

#Časozberné videá sú niečím, na čo by sme sa vedeli pozerať celé hodiny. Tobôž, ak niekto vytvoril takýto kúsok zo záberov na naše čarokrásne Slovensko. Presne takým sa pochválil Majo Chudý, ktorému už v roku 2013 učarovala technológia časozberného snímania.

Kvôli tomuto VIDEU prešiel pešo 10-tisíc kilometrov: Talentovaný Slovák ukazuje našu krajinu tak, že vyráža dych

„Vo videu sú zábery z oblasti Záhoria, Malých Karpát, Bielych Karpát, Poľany, Liptova, Veľkej Fatry, Slovenského krasu, Súľovských skál, Vysokých a Nízkych Tatier. Pre získanie týchto záberov som cestoval po Slovensku, šliapal do kopcov našich hôr a aj nocoval na štítoch, či hrebeňoch. Tvorba bola sprevádzaná mnohými príjemnými zážitkami, ale aj útrapami,“ hovorí Majo.

Majo Chudý priamo v teréne
Majo Chudý priamo v teréne (Zdroj: Filip Majerčík)

Niektoré zábery, ako napríklad Levanduľa možno vyzerajú nevinne a romanticky, no nie vždy je všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá. „So stmievajúcou krajinou navôkol po západe slnka prišlo niečo neočakávané, s čím som sa dovtedy nestretol pri žiadnom fotografovaní. Útok komárov bol tak intenzívny, že to bolo doslova neúnosné. Dávky repelentu, ktorý mi dali pestovatelia levandule, vydržali asi pol hodiny. Boli chvíle, kedy som to chcel zabaliť a utiecť domov,“ pokračuje Majo.

Pohľad na čarokrásne Slovensko
Pohľad na čarokrásne Slovensko (Zdroj: Majo Chudý)

Na Lomnickom štíte to bola zase oblačnosť, ktorá znepríjemňovala fotografovanie nočnej oblohy a krajiny. Oveľa horší bol však vietor. Ten dosahoval rýchlosť až 20 m/s. Reálnu teplotu -12° znižoval na pocitovú -27°C. Bez rukavíc sa dalo vydržať najviac minútu, potom prišla silná bolesť. „To bol problém hlavne pri nastavovaní fotoaparátu. Na slideri sa vyvárala námraza, ktorú som musel pravidelne oklepávať.“

Statív na aute v slnečnicovom poli, kde sa točilo
Pohľad na čarokrásne Slovensko (Zdroj: Majo Chudý)

No a samozrejme vietor zhadzoval aj fotoaparát na statíve. „Myslel som si, že to vyriešim priviazaním fotoaparátu o zábradlie. Bohužiaľ, vietor hýbal aj so zábradlím, čo narúšalo stabilitu fotoaparátu pri snímaní. Príjemným zážitkom bola návšteva observatória na Skalnatom plese, kde som mohol na vlastné oči vidieť ako vyzerá odborné pozorovanie objektov vo vesmíre. Dokonca som si mohol vytvoriť časozbernú sekvenciu z interiéru kopule počas pozorovania. Za túto nevšednú spoluprácu patrí veľká vďaka Astronomickému ústavu SAV.“

Pohľad na čarokrásne Slovensko
Pohľad na čarokrásne Slovensko (Zdroj: Majo Chudý)

Na vytvorenie videa bolo potrebné nasnímať viac ako 12000 fotografií. Video nájdeš nižšie a my musíme povedať, že ide o kus veľmi dobre odvedenej práce, ktorú si nielen zamiluješ, ale ešte ťa aj naplní hrdosťou, že žiješ v takej nádhernej krajine.

Zdroj: Tlačová správa, mhvstudio.sk
Odporúčame