Vybuchnutá sopka, špagety rastúce na strome či blázniví bankári: Títo machri doviedli 1. apríl do dokonalosti

Prvý apríl je už celé storočia dňom plným žartov a vtipov. Niektoré sú podarenejšie, iné menej. My ti prinášame výber toho naj – pobavíš sa na nich určite aj dnes!

Či už svoju kandidatúru ohlasuje nenávidený prezident, alebo Švajčiari čistia svoje hory od vtáčieho trusu, niečo majú aprílové vtipy spoločné. Množstvo ľudí si neuvedomuje, že ide len o žart, a nechá sa nachytať.

Deň bláznov má pritom fanúšikov aj medzi serióznymi bankármi. V Poštovej banke napríklad pre teba pripravili ponuku, ktorá znie naozaj bláznivo, ale je úplne reálna – pôžičku bez akéhokoľvek úroku. A práve v spolupráci s Poštovou bankou ti prinášame aj tento výber najvydarenejších prvoaprílových vtipov.

Špagety, ktoré rastú na stromoch

Angličania sú svojím zmyslom pre humor povestní – a to dokonca aj v štátnej televízii BBC. V roku 1957 pripravili fórik, za ktorý by sa nikto nemusel hanbiť ani dnes. Vo vyše dvojminútovej reportáži priblížili pestovanie špagiet vo Švajčiarsku. Divákom ukázali zber cestovín zo stromov – špagetovníkov, ich sušenie na slnku a následne aj ich podávanie.

V časoch, keď bola televízia a rozhlas popri novinách hlavným zdrojom informácií, si určite vieš predstaviť reakciu. Do BBC volali nadšení diváci, ktorí si chceli zasadiť vlastné špagetovníky a žiadali radu, ako na to. Odpoveď BBC? „Zasaďte špagetu do plechovky s paradajkovou omáčkou a verte v to najlepšie.“

Zaokrúhlenie čísla pí na 3

Aj človek, ktorý nemá rád matematiku, vie, že niektoré matematické zákony skrátka platia. Jeden plus jeden je dva a pí číslo je skrátene 3,14. Napriek tomu sa v Alabame pred 20 rokmi rozhodli zmeniť hodnotu tohto čísla na rovné 3, pretože má podľa navrhovateľov väčšiu „biblickú hodnotu“.

Internet urobil svoje a text článku uverejneného v časopise New Mexicans for Science and Reason sa v tom čase najmä mailmi šíril ako oheň. Zodpovední zástupcovia Alabamy sa o tom presvedčili na vlastnej koži, riešiť museli totiž stovky telefonátov od ľudí pobúrených týmto uvažovaním. Celý článok mal mať pritom hlbší zmysel a bol protestom proti snahám zákonom okresať vyučovanie evolúcie.

Učiteľ v problémoch

Aj drobné „nemediálne“ fóry majú svoje čaro. Mobil na hodinu nepatrí, zhodnú sa mnohí učitelia a profesori. Jeden z nich, Stephen Barrows, zaviedol jednoduché pravidlo. Ak študentovi počas hodiny zazvoní mobil, musí dať hovor na reproduktor a pred celou triedou zdvihnúť. Tak spravila aj jeho študentka Taylor, ktorá sa takýmto neveľmi príjemným spôsobom dozvedela, že je tehotná.

Pán profesor upadol do rozpakov a začal sa jej ospravedlňovať. Ona odvetila: To je v poriadku, čakala som to. Mám už aj vymyslené meno – prvé meno bude Apríl a druhé meno Prvý.“ Reakcia vyučujúceho bola fakt roztomilá. Video má na Youtube takmer 60 miliónov videní.

Vybuchnutá sopka

Mount Edgecumbe je sopka na Aljaške, ktorá „spí“ už 400 rokov. Predstav si šok obyvateľov neďalekého mestečka Sitka, keď z nej v roku 1974 zrazu začali stúpať tmavé kúdoly dymu. Znepokojení občania začali obvolávať miestne orgány a na miesto vyslali helikoptéru pobrežnej stráže. Na pilota však čakalo riadne prekvapenie. V kráteri totiž uvidel desiatky horiacich pneumatík a na snehu nasprejovaný nápis „Aprílový vtip“.

Za všetko mohol miestny podnikavec, drevorubač Oliver „Porky“ Bickar s partiou svojich kamarátov. V hangári zhromaždil asi 70 pneumatík, ktoré pomocou vrtuľníka vyniesol na miesto činu a zapálil. O svojom žarte dal vopred vedieť miestnej polícii aj leteckému úradu, ale na pobrežnú stráž zabudol. Tento prvoaprílový fór sa stal pre všetkých amerických vtipkárov kultovým.

Švajčiarski čističi vtáčieho trusu

Na Slovensku máme čo robiť, aby sme hory vyčistili od smetí, vo Švajčiarsku ich čistia od vtáčieho trusu. Špeciálna jednotka reaguje na výzvy hotelierov a v plnom nasadení lezie na štíty hôr, aby boli dokonalo čisté. A to nielen kvôli spokojnosti turistov, ale aby ich chránili pred negatívnym vplyvom vtáčieho trusu, ktorý skaly poškodzuje.

Akčné video na túto tému malo veľký úspech a vraj až 30 000 ľudí si dokonca urobilo test, či by boli vhodnými adeptmi na danú prácu. Nuž, niet sa čo čudovať, takéto pracovné prostredie má len málokto.

Pôžička bez úroku? Táto ponuka naozaj platí!

Za všetko sa platí a za požičanie peňazí takisto, alebo nie? Pri pohľade na pôžičku s úrokom 0 % od Poštovej banky má človek pocit, že tiež ide o dobre premyslený prvoaprílový fór. Tentoraz však o vtip nejde a Poštová banka to myslí úplne vážne. Môžeš si tak požičať 600 eur, 800 eur alebo 1 000 eur so splatnosťou 20 mesiacov bez akéhokoľvek úrokuČo si požičiaš, to aj splatíš, a nič navyše. „Záleží na klientoch, či ňou splatia dlh na kreditnej karte, vyrovnajú povolené prečerpanie, uhradia nečakane vysokú faktúru v autoservise či nedoplatky za elektrinu. Keďže Poštovej banke nebudú platiť žiadne úroky, ušetria nemálo peňazí,“ dodáva hovorkyňa Poštovej banky Lýdia Žáčková.

Bláznivo výhodné podmienky ti banka pripravila aj pre hypotéku – môžeš ju totiž získať s úrokom len od 1 %. Môžeš sa rozhodnúť, či chceš za to nehnuteľnosť kúpiť, refinancovať alebo zrekonštruovať. A ak si už rodič a chceš pre svoje dieťa v budúcnosti to najlepšie, môžeš využiť ďalšiu výhodnú ponuku – šetrenie na vzdelanie s úrokom až do 3,5 %. Aj z tvojho drobca tak môže byť raz absolvent Oxfordu.

ZISTI VIAC O PÔŽIČKE BEZ ÚROKU

Tento článok sme pripravili v spolupráci s Poštovou bankou.

Advertoriál

Odporúčame