Výber noviniek, z ktorých sa ti zatočí hlavička: Čo sa udialo v hudobnom svete?

Calin

Súhrn noviniek (Zdroj: Radim Zbori)

#Máme tu stred týždňa a v slovenskej i svetovej hudbe (neilen rape) sa toho deje opäť veľmi požehnane. Aký je súhrn tých najzaujímavejších noviniek?

Calin a 58G premenili v Čechách anjelské nominácie na víťazstvá

Calin aj 58G sa dočkali! Z víkendového odovzdávania českých hudobných výročných cien Anděl si aktuálne najpopulárnejší spevák na území celej bývalej federácie odniesol sošku Anjela za víťazstvo v kategórii Objav roku. Českí akademici Calina konečne akceptovali po tom, čo v minulom roku prepísal historické tabuľky v Čechách aj na Slovensku s albumom „POPSTAR“ a singlom „Hannah Montana“.

Pripomíname, že už v roku 2019 Calin vydal s kumpánom Steinom27 zásadný singel „Růže“, ktorý má dnes na YouTube 14 miliónov pozretí a takmer rovnaký počet prehratí nazbieral na Spotify. Hneď dve okrídlené ceny v sobotu večer získali jihlavskí 58G, keď uspeli medzi rapovými interpretmi a zároveň dostali najviac hlasov od fanúšikov. Aj oni čakali na prvenstvo, tento rok to bolo tretíkrát, čo boli v rapovej kategórii nominovaní. Anděla dostali za minuloročný album CITY PARK. Gratulujeme!

A mimochodom, Calin na sociálnych sieťach oznámil vydanie nového singla…

Ed Sheeran predstavil nové piesne v metre v New Yorku

Začiatkom mája vydá Ed Sheeran nový album Subtract. Minulý týžden ho celý za doprovodu Aarona Dessnera z The National a dvanásťčlennou kapelou predstavil na koncerte v brooklynskom Kings Theatre. Zároveň ukázal, že mu nie je cudzí civilný prístup a neformálny spôsob komunikácie s fanúšikmi, a vyrazil do newyorkského metra, kde postupne prekvapil niekoľko pouličných hudobníkov a piesne z nového albumu si zahral aj s nimi. S aktuálnym singlom „Eyes Closed“ nedávno ukončil nadvládu Miley Cyrus v Anglicku a štrnástykrát dobyl britskú singlovú hitparádu. Úspešnejší sú už len Beatles so sedemnástimi a Elvis Presley s dvadsaťjeden prvenstvami.

NLE Chopa vydal album Cottonwood 2

Dvadsaťročný interpret z Memphisu na debutový album nahral 22 trackov v celkovej stopáži cez sedemdesiat minút, do ktorých si pozval hneď jedenásť hostí. Je medzi nimi aj Choppov favorit Lil Wayne, ďalej napríklad Polo G, Kevin Gates alebo Rick Ross.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Čo je to trap-pop? Poď to zistiť s fresh novinkou od Dana Kapitána a Majselfa

„Pokúšam sa byť maximálne všestranný,“ prehlásil rapper, keď album predstavoval magazínu Clash. Na albume strieda rôzne polohy, chvíľu je zlostne paranoidný, inokedy hýri sebavedomím. Vydanie Cottonwood 2 načasoval skvele, album zverejnil vo chvíli keď TikTokom letí jeho minuloročný singel „SLUT ME OUT“, v ktorom dosť explicitne popisuje svoj sexuálny apetít a chváli sa vegánským životným štýlom.

Šimon Sadiv alias SIMILIVINLIFE spojil  dve piesne do vydareného medley

Talentovaný rapper a spevák Šimon Sadiv a.k.a. SIMILIVINLIFE je novou senzáciou slovenskej urban scény. Jeho single „Tatiana“ a „Môj typ ženy“ sa dlhodobo držia v päťdesiatke najžiadanejších nahrávok na slovenskom Spotify, obe skladby teraz Šimon prepojil v rámci Who We Are projektu do vydareného medley. Who We Are slúži zaujímavým interpretom ako platforma pre unikátnu prezentáciu svojho umenia. V minulosti prijali pozvanie napríklad Smack, Shimmi alebo Tea Sofia.

Chcel/-a by si takýto súhrn aktuálnych noviniek aj nabudúce? Určite nám daj vedieť!

ZDROJ: Renata Tomasova, Warner Music

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame