Všade kam sa pozrieš, sú mušle: Jedinečný úkaz, tento ostrov pripomína mušľové kráľovstvo

Foto: unsplash.com

#Ruku hore ten, kto si z dovolenky nikdy nedoniesol žiadne mušle. Aj keď to možno nie je najzodpovednejšie a z mnohých krajín je vývoz mušlí zakázaný, patrí to k najčastejším suvenírom. Nečudo, iba málokto odolá pokušeniu priniesť si prímorskú atmosféru aj domov.

Za zmienku v tomto prípade ale stojí ostrove Fadiouth.  Ten sa nachádza v tesnej blízkosti afrického kontinentu, konkrétne pri senegalskom pobreží Petite Côte. Tam je toľko mušlí, že sa ti z toho zatočí hlava. Keďže mal spomínaný ostrov toľko mušlí, že nevedeli priam čo s nimi, rozhodli sa z nich stavať domy, cesty a dokonca mušle zakomponovali aj na cintorín, kde sú hroby obsypané týmto prírodným výtvorom.

Nech to znie akokoľvek zvláštne, podľa nás ide o miesto, ktoré sa určite oplatí vidieť. Ak ťa to zaujalo a máš chuť sa tam ísť pozrieť, vyber sa počas leta a jesene, kedy tam panuje slnečné a teplé počasie. Pozri sa teraz na niekoľko dych berúcich fotiek z tohto miesta. Pokiaľ si tam už bol, alebo ešte len pôjdeš, nezabudni si pod svoju fotku na Instagrame uviesť #cestujemshashtagom.

Foto: Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Elodie (@elodielongo),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

« Ce village est construit sur des amas coquilliers formés au fil des siecles Fadiouth, c’est l’ile aux coquillages Les murs sont construits de coquillages, les rues couvertes de coquillages, le cimetiere en coquillages Depuis des siècles , le béton local est constitué de coquillages » Les coquillages sont généralement des animaux aquatiques ou marins, appartenant au groupe des mollusques. Je me rappelle de cette vielle dame qui nous avait expliquer comment on préparait le « Thiéré Mboom ». Une expérience très enrichissante. • « Joal ! Je me rappelle. » • • • #Nikon #Nikonsn #Vsco #Vscocam #DakarLives #Ciel #Joal #beautiful #Blue #JoalFadiouth #Culture #Landscape #Mangrove #Verdure #nature #villagenatal #village #senghor #serere #serrere #CimetiereMixte #senegal #mbour #fadiouth #ile #visiterlafrique #visiterlesenegal #Travel #Africa

Príspevok, ktorý zdieľa Diakus Pictures (@diiakus),

Odporúčame