Všade dobre, doma najlepšie: Slovenské mestá skrývajú rozprávkovú knižnicu aj unikátny cintorín

SNK.sk

#S koncom ďalšieho pracovného týždňa sme pre vás vybrali opäť to najlepšie a najzaujímavejšie z obsahu Hashtag.sk za uplynulý týždeň.

Posledných sedem dní ukázalo, že okrem tém o Slovensku vás zaujíma aj cestovanie do netypických destinácií. Preto jedným najčítanejších článkov bola reportáž z Astany, hlavného mesta Kazachstanu od Mareka, ktorý tam strávil niekoľko dní. Objavil tam moderné mesto, ktoré sa neustále rozširuje.

Úplným opakom sú Oponice v okrese Topoľčany. Tunajšia historická knižnica vyzerá ako z fantastických filmov, Kikin článok o nej zároveň mnohých inšpiroval k výletu. Minimálne, ak by sme brali do úvahy zdieľanie na sociálnych sieťach a samotnú čítanosť. Na Slovensku ostávame aj pri mierne morbídnej, no zaujímavej téme ekologických pohrebov. Podobný cintorín, prvý u nás, nájdete v Zvolene.

Z youtuberskej scény sme sa venovali vlogerke z Veľkej Británie, ktorá si zobrala muža z Trnavy a v jej videách sa venuje takmer výlučne Slovensku. Kariéru za hranicami, konkrétne v Amerike, robí tiež slovenský violista, ktorý svoje obrovské muzikantské umenie doplnil o manažérsky talent. S jeho súbormi tak hráva na celebritných svadbách a módnych prehliadkach.

Ako každý týždeň, ani tento nechýbali na našej stránke kvízy. Jeden z nich sa venoval štátnym sviatkom a ich dátumom, druhý zase ľudskému telu.

Trúfnete sa v nich otestovať? Či už je odpoveď áno alebo nie, prajeme vám pekný víkend!

 

 

Odporúčame