Vražedný newschool, ktorý raprezentuje kultúru. Toto je viac ako hudba

newschool

Dnes tu pre teba máme vražedný newschool, ktorý veľmi hodnoverne raprezentuje kultúru. Toto je viac ako hudba a my ti to priblížime bližšie.

Čierna hudba, tanec, grafitti. Základné elementy hip-hopovej kultúry, ktoré formovali aj mladý talent, ktorý si hovorí ike. Jeho umelecké vízie nezahŕňajú iba hudbu, ale aj ďaleko viac. Dnes vám však predstavíme najmä jeho hudobnú tvorbu, keďže pred pár mesiacmi si na svoje konto pripísal stále čerstvé EP.

malé písmená sú súčasť tvorby a odlíšenie sa od ostatných

Perfektný newschool?

ikeho tvorba veľmi pekne raprezentuje korene hip-hopovej kultúry, ktoré veľmi prirodzene prepája s vlastným príbehom v modernom svete. Od grafitti prešiel k písaniu textov, čo sa od prvých freestylov rokmi presunulo až do jeho vlastného štúdia.

pinkfallinstar

Taký je názov ikeho nedávneho projektu, ktoré je veľmi výrazne ovplyvnené synestéziou. 

„Názov prvého tracku je v morzeovke a takisto prezrádza jednu z línií konceptu, ktorých je tam viac, nechal by som na ľuďoch, čo v mojej hudbe nájdu a akú predstavu si vytvoria sami. Prístupy na trackoch sú rôzne, či už stokárske textovanie v ´nikam´ alebo abstraktné opisy spánkovej paralýzy v ´blu muun´,“ hovorí o svojom EP sám ike.

ikeho v jeho tvorbe ovplyvňujú zvučné mená svetovej scény. V jeho trackoch môžeme nájsť referencie na Mac Millera či ASAP Rockyho.

„Vydávam pod mnou vytvorenou platformou „mmun“ (coMMUNity, coMMUNication), ktorá má byť viac ako yt kanál. Ide o movement, lifestyle, vytváranie komunity a tvorenie nového jazyka. Do budúcna sa chystá veľa nových vecí, a tak isto nie som jediný, kto vyjde na tejto platforme, ktorá ešte nadobudne na rozmeroch, takže stay tuned! Sme len na začiatku…“

Určite nezabudni ikemu hodiť follow na jeho Spotify a pokojne aj Instagram!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ďalšie úmrtie rapera v LA. Zastrelili ho, kým volal tehotnej manželke

Odporúčame