Vieš kde na Slovensku ľudia najviac riskujú životy pri selfie? Budeš poriadne prekvapený, kto je ďalší?

Photo by Djamal Akhmad Fahmi on Unsplash

#Kvôli selfie ročne umrie stále viac a viac ľudí. Nič žiaľ nenasvedčuje tomu, že by sa tento trend v blízkej budúcnosti spomalil. Ľudia (Slovákov nevynímajúc) riskujú pre „dokonalý“ záber životy a často ohrozujú nielen seba, ale aj ľudí naokolo. Exemplárnym príkladom na Slovensku je Tomášovský výhľad. Na Instagrame nájdeš z tohto miesta vyše 7000 extrémnych fotografií, pri ktorých stačila sekunda nepozornosti a razom mohli vyhasnúť ľudské životy. Koľko lajkov vlastne stojí ľudský život?

Celosvetovo počet selfie tragédií každý rok stúpa a vek obetí klesá. Najčastejšie smrteľné úrazy pri svojkách sú pri manipulácii so zbraňou, v automobilovej, železničnej doprave ale aj na motorkách, či na bicykli. Hory a výhľady sú ďalším miestom životu nebezpečných selfie. Na Slovensku presnú štatistiku neevidujeme. Stačí si ale vyhľadať na instagrame hashtag #tomasovskyvyhlad a bude vás mraziť.

„Nefoťte sa na okraji skalného brala, môžete stratiť rovnováhu, potknúť sa alebo vstúpiť do prázdna. Deti a mládež by nemali na hlavnej plošine pobehovať ale ani v okolí nakoľko skalná stena pokračuje ďalej v dĺžke 200 metrov. Týka sa to aj ďalších vyhliadkových miest ako Havrania skala, Čertova sihoť,“ upozornil Ivan Krajčír, riaditeľ oblastného strediska Slovenský raj, Bukovské vrchy.

Film Kto je ďalší? sa venuje asi najatraktívnejšej forme selfie a to sú videá a fotografie z výškových budov. Vo filme si hlavnú postavu a samú seba zahrala Ruska Angela Nikolau, ktorá pochádza z cirkusovej rodiny. Na otázku, prečo môže byť zlým príkladom pre mládež odpovedá: „Na internete nájdeme množstvo nebezpečných vecí. Deti by nemal vychovávať Instagram či Youtube. Príkladom pre opakovanie majú byť rodičia, nie displeje mobilov. Rodičia vychovávajú a sú najväčším vzorom pre svoje deti.“

Film režiséra Mira Drobného už videlo viac ako 12 tisíc divákov a najčastejšou reakciu naň sú slová: „Film by mal vidieť každý, rodič, učiteľ, či všetci mladí ľudia“. My sme film videli a už čoskoro ti prinesieme rozsiahlu recenziu, vďaka ktorej sa dozvieš všetko podstatné.

Zdroj: Tlačová správa, hashtag.sk
Odporúčame