Vieš čo je flexing, trill alebo hustle? Vysvetlíme ti, čo znamenajú najčastejšie slová dnešných raperov

Foto: Jan Střecha/Unsplash.com

#Rap sa odjakživa spája s vlastným jazykom. Všetci, ktorí počúvame tento žáner hudby vieme, že niektoré slovíčka, či frázy sa v pesničkách vyskytujú častejšie.

Dnes si trošku podrobnejšie rozoberieme niektoré z najpoužívanejších fráz v americkom rape. Určite spozoruješ, že niektoré z týchto slovíčok používajú v skladbách aj interpreti zo Slovenska. Sme si vedomí, že každé z nich má viacero významov, no dnes ti priblížime tie najčastejšie.

Flexing

Osobne si myslím, že neexistuje rapový fanúšik, ktorý by toto slovo nikdy nepočul. Raperi ho v súčasnosti používajú stále viac a viac a ani sa nečudujeme, keďže znie veľmi dobre. Toto slovíčko by sa z rapového slangu dalo preložiť ako show off, či v slovenčine predvádzať sa, producírovať sa, alebo chváliť sa. Raperi sa často ukazujú a chvália so svojimi peniazmi, autami, či oblečením. Stačí si vypočuť spoločný track Flexim ako Gott od Ega, Haha Crew a Yzomandia.

Trill

V rapovom slangu je to spojenie dvoch slov True + Real = Trill. Takže, ak je niekto trill, je skutočný, naozajstný a žiaden fejker.

Balling

Balling má taktiež viacero významov, no najčastejšie sú: byť naozaj bohatý a prosperovať, prípadne, z iného súdka – hrať basketbal.

Snitch

Tiež často využívané slovíčko a takmer všetci sme ho nedávno počuli aj na slovenskej scéne. Snitch je udavač, či práskač. Takže ak počúvate nejaký diss song, tak je veľmi pravdepodobné, že sa tam objaví aj táto fráza.

Dope

Keď je raper, alebo song dope, znamená to, že je skutočne úžasný, či vynikajúci. No slovíčko môžeme preložiť aj ako droga/drogy. Tento preklad je tiež často používaný.

Hustle

Hustliť, znamená naozaj zamakať kvôli zarobeniu peňazí. Nájsť spôsob, byť agresívny a namotivovaný prácou, ktorá ti má zabezpečiť peniaze.

Chceš vedieť o dnešnom jazyku viac? Pozri si video z našej produkcie!

Odporúčame