Vienna Comic Con predstavil hlavné hviezdy: Fanúšikovia komiksov hovoria o Vianociach v predstihu

VIECC Vienna Comic Con (foto: VIECC)

#Len pred pár týždňami sa v Bratislave skončil obľúbený Comics Salón, z ktorého sme tiež priniesli video reportáž a už sa majú fanúšikovia tešiť na podobnú, no ešte väčšiu akciu. Počas 17. a 18. novembra sa v neďalekej Viedni koná najväčší Comic Con v strednej a východnej Európe. Organizátori prisľúbili poriadnu nádielku hviezdnych hercov, legiend komiksu a profesionálnych cosplayerov a fanúšikovia hovoria o Vianociach v predstihu.

Fanúšikom Vienna Comic Con sa tohto roku povenuje napríklad aj John Noble, charizmatický herec z filmu Pán Prsteňov, David Morrissey známy ako Guvernér zo seriálu The Walking Dead či John Ross Bowie, hviezdna tvár, známa ako geniálny vedec s rečovou vadou – doktor Barry Kripke – z amerického seriálu Teória veľkého tresku.

Hlavným ťahákom bude Neal Adams, legenda komiksov, človek, ktorý dal svetu Batmana, X-menov a ďalších obľúbených hrdinov. Do Viedne priletí aj Donny Cates, autor komiksov Thanos, Doktor Strange, Damnation, God Country, Buzzkill, The Ghost Fleet, The Payback’s „Interceptor“, Star Trek a Atomahawk.

To ale nie je ani zďaleka všetko! Návštevníci Vienna Comic Con budú môcť získať na workshope cenné tipy od absolútnej profesionálky v cosplay Tabithy Lyons. A na žiadosť komunity bude prvýkrát usporiadaná samostatná súťaž v Cosplay pre najmenších. Či už princezná, hasič alebo superhrdina, postaviť sa na veľké pódium a pridať sa tak do súťaže môže každý vo veku od dvoch do pätnásť rokov.

Viac informácií o podujatí nájdete na www.viecc.com. Nechajte sa vtiahnuť do sveta tohto špecifického umenia a tvorby.

Odporúčame