Vieme, ako vyzerať štýlovo aj na jeseň: Horúci kandidáti na kúsky, ktoré by si mal zaradiť do šatníka

Foto: unsplash.com

#Aj keď sa vonku ešte objavia záblesky babieho leta, treba povedať, že jeseň je tu v plnej sile. A tak určite môžeme očakávať ďalší rapídny prechod z leta do zimy. Mať koženú bundu je síce super, ale tá ťa už neohreje. Akými kúskami sa teda zásobovať pred chladným obdobím? A vieš, čo je túto sezónu trendy? My ti poradíme niekoľko kúskov, ktoré by si rozhodne nemal obísť a na jeseň budeš vyzerať s nimi rozhodne super.

#1 Zvieracie vzory

Minimalizmus v móde sa oplatí. Jednoduchosťou nič nepokazíš, akurát splynieš s davom. Skús svoj outfit oživiť vzormi. Nemyslíme, aby si teraz chodil/a od hlavy po päty v pestrofarebných kreáciách. Stačí, ak do svojho celkového looku zakomponuješ jeden prvok.

Odporúčame ten so zvieracím motívom. Nosia sa už druhú jeseň a efektne vyzerajú v podobe šálu. Skombinuj to iba s bielou, čiernou, hnedou či béžovou a outfit, ktorý pôsobí trendy je na svete. Chalani to majú možno o niečo ťažšie, ale netreba sa toho báť ani v tomto prípade. K čiernym džínsom a čiernym teniskám vyzerá práve počas jesene mikina s týmto vzorom mimoriadne trendy.

Foto: pixabay.com

#2 Káro

Káro, vitaj! Je to práve jeseň, kedy táto potlač vyzerá bravúrne. Nosí sa vo všetkých možných farebných kombináciách, ale najlepšie vyzerá nestarnúca klasika – červená-čierna. Ak chceš zažiariť, stav na kombináciu so šedou. Toto je štýl, ktorý sa bude nosiť každú jeseň bez ohľadu na to, aký rok sa píše.

Foto: unsplash.com
Foto: unsplash.com

#3 Kožušiny

Kožušina je niečo, čo dokáže podvihnúť obyčajný outfit a dodať mu punc luxusu. Nečudo, že si ju zamilovalo množstvo ľudí, celebrity nevynímajúc. Ak si zarytý odporca živých kožušín, siahni po umelej. V dnešnej dobe sa vyrábajú na nezistenie od tej skutočnej. Pokiaľ si netrúfaš na celý kožuch, vyber si aspoň bundy s kožušinovým limcom. Ver nám, toto je must-have.

Foto: unsplash.com

#4 Shearling

Počul si už o výraze shearling? V preklade ide o kúsok, ktorý je vyrobený z ovčej kožušiny. Najčastejšie sa nosí kombinácia pristrihnutej vlny so semišom. Vyzerá to veľmi efektívne a garantujeme ti, že sa bude nosiť azda navždy. Nikdy tým nič nepokazíš a okrem toho, že to vyzerá super, ťa to aj zahreje. Medzi najčastejšie kúsky, ktoré sú z tohto materiálu, patria bundy a vesty.

Foto: unsplash.com

#5 Hnedá je nová čierna

Ako si si mohol všimnúť aj na predchádzajúcich fotografiách, nielen bundám dominuje hnedá. Nebojíme sa povedať, že hnedá je nová čierna. Táto farba smelo konkuruje čiernej, pretože má niekoľko odtieňov, ktoré navzájom môžeme kombinovať. Človeka tiež oživí. Neboj sa hnedej na žiadnom kúsku oblečenia a pokojne sa zahaľ do tejto farby. Čím dominantnejší prvok zvolíš, tým lepšie. Pozri sa, ako skvelo vyzerá kombinácia roláka a kabátom v tejto farbe.

Mimochodom, hneď po hnedej je top farbou jesene bordová, vínová a horčicová farba.

Foto: unsplash.com

#6 Vrstvy

Taká tá klasická jeseň, kedy sme si v pohode mohli dať na seba tenšie tričko s dlhým rukávom a na to koženú bundu bude čoskoro úplne mimo. Keď na uliciach vidíme stále množstvo ľudí a najmä dievčat, ktoré v záujme toho výzoru riskujú svoje zdravie a obliekajú sa neprimerane k počasiu, iba krútime hlavou. Neboj sa obliecť do tepla a vrstvi, vrstvi a ešte raz vrstvi. Hraj sa s textúrami, farbami.

Foto: unsplash.com

Priznajme si tiež, že to, čo je trendy, nemusí byť vždy aj štýlové a vyzerať dobre. Príklad toho boli napríklad „trendy“ džínsy, ktoré rozdelili ľudí do dvoch táborov. Za zmienku ale tiež stojí aj to, že Slováci nám na kameru prezradili, čo je podľa nich módna pohroma.

Odporúčame