VIDEO Z rekreačnej oblasti je desivé miesto, kde sa budeš stále pozerať poza chrbát: V tomto hoteli by si nechcel skončiť sám

Obrázok od Peter H z Pixabay

#Modru má každý z nás v pamäti hlavne skrz pieseň Vymyslená, kde Jožo Ráž spieva, že ťa vezme vláčikom až do tohto mesta (plot twist – do Modry nikdy železnica neviedla). Okrem toho máme toto mesto zaxifované zo školy ako miesto, kde posledné roky života strávil Ľudovít Štúr. Dnes ti však ukážeme niečo iné. A poriadne desivé.

Nachádza sa v mestskej časti Harmónia, no s týmto slovom rozhodne nemá nič spoločné. Ide o hotel Zornička, ktorý bol súčasťou rozsiahlejšieho rekreačného strediska. Z nádherného a zaujímavého komplexu sa stala strašidelná ruina, na ktorej by si sa nechcel ocitnúť sám. Podľa smetí to tam totiž vyzerá tak, že v noci toto miesto nie je až také opustené, ako cez deň.

Na túto lokáciu zamieril pištaUrbex, ktorý zverejnil na svojom YouTube kanále aj video. Ako prezradil, „zariadenie využívali na rekreáciu najmä zamestnanci Istrochemu, konali sa tu však aj letné detské tábory, športové sústredenia a rôzne ďalšie akcie, keďže išlo o veľmi obľúbenú a lukratívnu oblasť.“

Hotel bol podľa jeho slov obľúbeným miestom pre organizovanie firemných večierkov, pracovných akcií, svadieb a rôznych slávností, avšak aj napriek tomu celková využiteľnosť zariadenia výrazne klesala, čo potvrdilo domnienku, že ľudia v dnešnej dobe nepreferujú spôsob rekreácie, ktorý bol obľúbený v druhej polovici minulého storočia.

Zaujíma ťa téma urbexu? V tom prípade sleduj našu sekciu, kde postupne pridávame tie najzaujímavejšie miesta!

V areáli slúžila na ubytovanie hosťom aj koliba a 10 malých chatiek. Na športovo-relaxačné účely slúžili tenisové kurty, futbalové, volejbalové a basketbalové ihrisko, športová hala a tiež letný bazén. To všetko je však minulosťou a v dezolátnom stave. Koniec koncov, všetko podstatné uvidíš vo videu nižšie.

Desivý príbeh z prostredia hotela? Určite si pozri túto knihu v Martinuse.

Zdroj: hashtag.sk, YouTube, wikipedia.org
Odporúčame