VIDEO z crash testov: Je nová Nokia 3310 rovnako nezničiteľná, ako tá stará?

Hashtag.sk

#Starej tri-tri-desine sa tiež hovorí Chuck Norris medzi mobilnými telefónmi. Jej nezničiteľnosť bola legendárna. Každý, kto sa k nej začiatkom nultých rokov dostal, si na ňu spomína s láskou a nostalgiou. Baterka telefónu Nokia 3310 vydržala týždeň a bol tam tiež legendárny hadík, nad ktorým sa dali stráviť nekonečné hodiny. Takisto to bol telefón, ktorý sme využívali primárne ako…telefón. To sa dnes už tak často nevidí.

Preto sa Nokia začiatkom tohto roku rozhodla priniesť obnovenú verziu 3310. Medzi smartfónmi ide skutočne o exota. Nekvalitný foťák, tlačidlá miesto dotykového displeja, žiadne extra aplikácie… Napriek tomu tento nízkonákladový telefón vzbudil slušnú pozornosť. Je však podobne nezničiteľný, ako jeho predchodca?

 

Na internete sa už objavilo množstvo crash test videí novej 3310. Najviac nás však oslovilo to, ktoré pomerne realisticky simulovalo klasické problémy užívateľa – pády z výšky vrecka i rúk a to smerom na okraj, zadnú stranu i displej telefónu. Ako bonus bolo potom zhodenie starého i nového telefónu z výšky asi piatich metrov.

Výsledok? Chvíľu to síce vyzeralo, že môžete novú 3310 hodiť do koša a to aj napriek tomu, že sa jej z mechanického hľadiska nič nestalo, potom sa ju však podarilo bez problémov zapnúť.

Zdá sa teda, že inžinieri z fínskej Nokie opäť trafili do čierneho, minimálne čo sa týka výdrže. Skúste z takej výšky zhodiť váš smartfón…

Chuck Norris mobilných telefónov sa vracia na trh: Pozrite, čo všetko (ne)prežije legendárna 3310

Odporúčame