VIDEO Z Bratislavy je mesto duchov: Pozri si unikátne zábery z dronu, behá z nich mráz po chrbte!

Hlavné námestie v Bratislave bez ľudí

Ulice Bratislavy sú vyľudnené (Foto: YouTube/Z dronu)

#Ako teraz vyzerá Bratislava z dronu? Koronavírus a nariadenie vlády vyhnali z ulíc aj posledných ľudí. Prechádzka po hlavnom meste momentálne skôr pripomína film Ja, legenda.

V dôsledku opatrení, ktoré postupne prijíma vláda Slovenskej republiky, sa obyvatelia vyhýbajú zbytočnému pohybu na verejnosti. Preplnené obchodné centra zívajú prázdnotou, v rušných uliciach niet ani nohy, a na cestách, ktoré inak trápia kolóny, jazdí iba zopár áut. Z Bratislavy sa za pár dní, tak ako aj z iných miest, stalo mesto duchov.

Naše hlavné mesto tak, ako si ho ešte nevidel

Dronistovi, Richardovi Raymannovi, známemu z projektu zdronu.sk, sa podarilo zachytiť naše hlavné mesto naozaj unikátne. „Myšlienka nahrať Bratislavu v tomto období vznikla, keď som si pozrel videá vyprázdnených miest v zahraničí. Povedal som si, že by bolo fajn, urobiť niečo podobné aj v Bratislave,“ hovorí Richard. Video sa mu podarilo natočiť a zostrihať za jeden deň: „Zábery som doobeda natočil a poobede ich hneď aj za pár hodín postrihal. Video som tak mal hotové za jeden deň.“

Z vtáčej perspektívy môžeš aj ty vďaka Richardovi vidieť uličky starého mesta či nábrežie Dunaja, ktoré v týchto dňoch zívajú prázdnotou. Autorovi sa podarilo zachytiť čaro hlavného mesta azda v najzaujímavejšom okamihu. Niet videa, ktoré by zobrazovalo krásy Bratislavy bez desiatok ľudí v jej uliciach. Aj keď video môže pôsobiť pochmúrne, a Bratislavu zobrazuje ako mesto duchov, v ktorom chýba život, nesie v sebe hlbšiu myšlienku.

Aj ty musíš sedieť doma? Vytvorili sme pre teba novú sekciu #smedoma, kde nájdeš množstvo zaujímavých článkov

„Video som nechcel nechať prázdne a bezduché. Preto som sa na jeho koniec rozhodol dať hashtag #zostandoma, a možno aj tým trochu vyzvať ľudí, aby nebrali tento stav, ktorý v súčasnosti panuje, na ľahkú váhu.“ hovorí o posolstve videa Richard. Už názov videa #SpoluToZvladneme poukazuje na vážnosť situácie, z ktorej nás dokáže dostať iba jediné, a to zodpovednosť náš všetkých.

Pozri sa aj na ty, ako vyzerá naša Bratislava, a.k.a. mesto duchov, z dronu.

Zdroj: Hashtag.sk, zdronu
Odporúčame