VIDEO Vyhrali Talent, jazdili so Saganom: Slovenské krasojazdkyne majú ďalšiu medailu z MS, aj tak končia kariéru

Facebook/Act 4 Slovakia

#Štvorica krasojazdkýň ACT 4 Slovakia je u nás známa najmä vďaka dvom veciam. Tou hlavnou je víťazstvo v šou Česko Slovensko má talent. Tou druhou sú spoločné reklamné spoty s cyklistickým majstrom sveta Petrom Saganom.

Málokto však vie, že disciplína, v ktorej svoje umenie predvádza štvorica mladých žien z Kolárova, má tiež svoje majstrovstvá sveta. Na nich sa bojuje o rovnaký dúhový dres, aký nosí Sagan. Uskutočnili sa uplynulý víkend v rakúskom Dornbirne a ACT 4 Slovakia si z neho odniesli už tretiu bronzovú medailu v rade.

Môže vás zaujať:
> Slovenská reprezentantka vyráža dych: Takáto akrobacia je pastvou pre oči <

Aj keď na vysnívanú dúhu nedosiahli, kúsky Viktórie Glofák, Henriett Domin, Dóry Szabó a Alice Vinczeovej skutočne stoja za to. Z ich akrobacie a toho, čo dokážu na bicykloch zostáva rozum stáť. Bohužiaľ, zdá sa, že po tretej medaile z MS sa ich športová kariéra uzavrela.

„Tento rok bola príprava náročnejšia, keďže dve zo štyroch bývame momentálne mimo Kolárova a zosúladiť tréningy bolo omnoho náročnejšie, ako roky predtým. Veľmi nás teší, že sme dosiahli doteraz najvyššie bodové ohodnotenie (184 bodov) na MS celkovo, vďaka našej dlhoročnej snahe a taktiež skúsenostiam,“ zhodnotili cyklistky MS pre portál ženskácyklistika.sk. „Keďže po majstrovstvách sveta sme sa rozhodli ukončiť športovú kariéru, je to pre nás pekne ukončenie.“

Časť jazdy slovenských krasojazdkýň si môžete vychutnať zo sumáru majstrovstiev.

Video z Česko Slovensko má talent

Odporúčame