VIDEO Vieš ako vznikli naše nadávky? Sandra z kanálu Dejepis inak ti o nich povie úplne všetko

Zdroj: YouTube/Dejepis Inak

#Nadávky patria do slovníkov ľudí po celom svete už od nepamäti. Denne človek povie v priemere 80 až 90 vulgarizmov. Vieš ale ako nadávky vznikli? Odkiaľ sa k nám dostali a čo v minulosti označovali?

Sandra Sviteková je vyštudovaná pedagogička, no v škole nikdy nepracovala. Namiesto toho sa rozhodla vytvoriť si YouTube kanál, prostredníctvom ktorého „vyučuje“ dejepis a filozofiu, no trochu inak. Bežnú formu výučby určite nečakaj. Sandra ti dané témy vysvetlí zábavnou formou, pri ktorej sa rozhodne nudiť nebudeš. Jej „vzdelávací“ kanál získal za 3 roky viac ako 90 tisíc odberateľov.

Aj ty musíš sedieť doma? Vytvorili sme pre teba novú sekciu #smedoma, kde nájdeš množstvo zaujímavých článkov

Aj keď by si si podľa názvu mohol myslieť, že ide o kanál zameraný iba na históriu, opak je pravdou. Mladá YouTuberka sa vo svojich videách venuje aj spoločenským či filozofickým témam. Dozvieš sa aké choroby postihli svet v minulosti, o čom je Istanbulský dohovor alebo Slovenské národné povstanie.

Kanál Dejepis inak prináša zaujímavý content, vďaka ktorému sa aj za 10 minút denne dozvieš mnoho zaujímavých vecí. V jednom z najnovších videí ti 27-ročná YouTuberka priblíži vznik vulgarizmov, objasní v akých súvislostiach sa používali, a taktiež zistíš, ktoré z nich sú u nás najpoužívanejšie.

Zdroj: hashtag.sk, YouTube
Odporúčame