VIDEO Vianoce sú sviatkom reklamy: Toto je 7 najlepších spotov roku 2018

Photo by Toa Heftiba on Unsplash

#Blížiace sa vianočné sviatky na nás vyskakujú z každej strany. Obchody sa zásobili čokoládovými postavičkami a sviatočnou výzdobou ešte pred začiatkom novembra a na seba nenechali dlho čakať ani klasické vianočné reklamné odrhovačky v televízii. Aj tento rok si však niektoré spoločnosti pripravili reklamy, ktoré majú príbeh, myšlienku a poriadnu dávku emócií. Bohužiaľ, v našich televíziách ich nevidíme, rozhodne však stoja za pozretie.

Čarovná klasika od John Lewis

Každoročne všetci očakávame, čo prinesie spoločnosť John Lewis. Predsa len, ich vianočné reklamy mali dušu dávno predtým, ako to bolo trendy. Tieto Vianoce sa spojili s Eltonom Johnom, pričom hlavnou myšlienkou je, že sú darčeky, ktoré dokážu zmeniť celý život. Toto nemohlo dopadnúť inak ako čarovne.

Apple prvýkrát animovane

S reklamou hrajúcou na city prišiel tento rok aj technologický gigant Apple. Prvýkrát sa spoľahli na krátke animované video, ktoré ľudí vyzýva k tomu, aby sa nebáli odhaliť svoj talent. Vianočná reklama tak nesie slogan “Share your gifts” a je naozaj čarovne motivujúca.

Manor opäť s ušatým Elfredom

Do pomyselného boja o najkrajšiu vianočnú reklamu sa zapojila aj švajčiarska sieť obchodných domov Manor. Tá opäť stavila na animované video, v ktorom nesmie chýbať malý chlapec, Santa ani škriatkovia. Reklama je naozaj podarená a toho ušatého škriatka Elfreda si zamiluje každý.

Cestujúce plyšáky na letisku Heathrow

Na overené postavičky stavili aj tvorcovia reklamy pre londýnske letisko Heathrow. Vianočné srdcia opäť rozbúcha dvojica plyšových medvedíkov, Doris a Edward Bairovci, ktorí tento rok letia za najbližšími z horúcej Floridy do Londýna. Cieľom kampane najvyťaženejšieho európskeho letiska je opäť pripomenúť cestujúcim, aké dôležité je prežiť sviatky so svojimi najbližšími.

Spievajúce krabice Amazonu

Vianočnej reklame internetového giganta tento rok vládnu balíčky. A nie len tak hocijaké, ale rovno spievajúce. Veselú reklamu príjemne dotvára chytľavá pieseň.

Moderná minulosť?

Na pomerne zaujímavú reklamu sa spoľahol aj predajca Currys PC World. Vďaka tomu sa môžete pozrieť na to, ako by to vyzeralo počas vianočných sviatkov v ďalekej minulosti, keby už vtedy používali moderné technológie. Ponúkli tak celkom netradičný pohľad – imelo visiace na drone vraví samé za seba.

Šialená nekonečná pančucha

Vianočná reklama od obchodnej siete TK MAXX je tento rok poriadne šialená. V hlavnej úlohe sa totiž predstavila nekonečná pančucha, ktorá s obdarúvaním nekončí ani po Vianociach. V obchodnej sieti sa naozaj dá vyhrať celý rok, no neviem, či by taká pančucha v realite nespôsobila skôr nočné mory ako radosť.

Odporúčame