VIDEO Uprostred lukratívnej časti Bratislavy stojí opustený hotel: Bohatých turistov dnes nahrádzajú už len bezdomovci

Ilustračný záber. Zdroj: Pixabay

#Koliba je miestna časť bratislavskej mestskej časti Nové Mesto. Pokiaľ nevieš, prečo tomuto miestu prischol práve tento názov, tak Koliba je odvodená od niekdajšej krčmy Strohhütte (Slamená búda), ktorá sa neskôr ľudovo volala koliba, z ktorej sa vyvinul názov pre celú štvrť. Nachádza sa priamo na úpätí Malých Karpát.

Na jej okraji, respektíve v jej blízkosti, sa nachádza vrch Kamzík a televízna veža na Kamzíku, ktorú pozná každý z panorámy nášho hlavného mesta. Okrem toho je Koliba je známa predovšetkým vďaka filmovým ateliérom, ktoré sa tu nachádzajú. V roku 2005 bola zrekonštruovaná lanovka zo Železnej studienky na Kolibu, ktorá je určená pre peších turistov a cyklistov.

Síce nepatrí k tým najluxusnejším oblastiam Bratislavy, stále ide o mimoriadne vychytenú lokalitu, kde si nemôže dovoliť bývať len tak hocikto. Kedysi sa tu dokonca nachádzal hotel s názvom Žaluďa. Ten má však svoje najlepšie roky za sebou. V súčasnosti sa už prepadla strecha, priestory sú zdevastované a smetí je tam toľko, že ich doslova môžeš cítiť.

Zaujíma ťa téma urbexu? V tom prípade sleduj našu sekciu, kde postupne pridávame tie najzaujímavejšie miesta!

Všetko nasvedčuje tomu, že toto miesto sa stalo útočiskom pre bezdomovcov a asociálov, a to aj bez ohľadu na to, že ide o súkromný pozemok. Miesto navštívil známy slovenský urbexer Marcelito Rečinský a podľa komentárov to vyzerá tak, že lokalita je v komunite pomerne obľúbená. Pokiaľ sa necítiš na osobnú návštevu, pozri si video nižšie.

Zdroj: hashtag.sk, YouTube, wikipedia.org
Odporúčame