VIDEO Toto je najhranejšia skladba všetkých čias: Milované aj nenávidené Despacito má už miliardy vypočutí

Zdroj: YouTube/ Luis Fonsi

#Keď v januári tohto roku vyšla pôvodná verzia španielskej skladby, asi ešte nikto netušil, akým hitom sa stane. Despacito si odvtedy žije vlastným životom. Začali vznikať jeho medzinárodné (a často parodické) verzie, skladbu neustále počujeme v rádiu a dokonca na trh prišla aj zmenená verzia, do ktorej sa zapojil Justin Bieber.

Despacito od Luisa Fonsiho a Daddy Yankee po pol roku mnohých ľudí poriadne otravuje, no to stále nemení nič na popularite tohto hitu. V uplynulých dňoch sa totiž stal najstreamovanejšou skladbou všetkých čias. Za šesť mesiacov bol na streamovacích službách prehratý 4,5 miliardy krát. Navyše, leto ešte nekončí a tak toto číslo môže ešte poriadne narásť.

Dve verzia singla na Spotify získali 1,18 miliardy prehratí, video má na youtube viac ako 2 miliardy zhliadnutí. Z ďalších služieb, akými je Deezer, Apple Music, Tidal či Amazon údaje zverejnené neboli, no podľa vydavateľstva skladby to môžu byť ďalšie milióny. Despacito tak predbehlo Sorry Justina Biebera, skladbu, ktorá držala až doteraz rekord v počte stramovaných prehratí.

Pôvodne španielska skladba Despacito sa stala jednotkou v hitparáde takmer v každej krajine, v rebríčku Hot 100 v Spojených štátoch je už desať týždňov na čele. Jasne to teda hovorí o dvoch veciach – je jedno, v akom jazyku je skladba naspievaná, ak je dostatočne chytľavá. A druhá vec je forma prehratia – kým v minulosti by si v Spojených štátoch či Veľkej Británii fanúšikovia kupovali singel na fyzickom nosiči, dnes ovláda svet hudby streamovanie.

Odporúčame