VIDEO The Crown je tu s treťou sériou: Starší herci predstavia krízu kráľovstva aj obdobie aféry princeznej Margaréty

The Crown. Zdroj: Netflix

#Seriál The Crown je výkladnou skriňou Netflixu. V priebehu dvoch sérii nabral projekt na veľkej popularite, nehovoriac o tom, že streamovací gigant mu od začiatku veril natoľko, že okamžite odklepol šesť sérií. Myšlienka bola jasná, v ich priebehu predstaviť celý život kráľovnej Alžbety. Aby sa však nemuseli herci pasovať s množstvom make-upu, padlo rozhodnutie, že vždy po dvoch sériách sa zmení herecké osadenstvo.

V prvej a druhej sérii si Alžbetu zahrala Claire Foy, od tretej po nej úlohu prevezme herečka Olivia Colman. Jej sestru Margaret si najprv zahrala Vanessa Kirby, než bola do jej staršej verzie obsadená Helena Bonham Carter. Alžbetinho manžela Philipa si v prvých dvoch radách zahral Matt Smith, v tretej ho vystrieda britský herec Tobias Menzies.

Prvá séria pokrýva udalosti do roku 1955. Druhá séria sa zamerala na udalosti od Suezskej krízy v roku 1956 do rezignácie predsedu vlády Harolda Macmillana po škandále Profumo v roku 1963. Tretia séria bude zahŕňať päťročnú aféru princeznej Margaréty s baronetom Roddym Llewellynom. Nové časti budeš môcť sledovať už od 17. novembra. Čo hovoríš na trailer?

Zdroj: hashtag.sk, YouTube, wikipedia.org
Odporúčame