VIDEO Tento film zabodoval na cenách Zlatý glóbus: Pozri, kedy ho uvidíme aj v našich kinách

Green Book (foto: Continental Film)

#Pred pár dňami odovzdali v kalifornskom Beverly Hills ceny Zlatý Glóbus za rok 2018. So ziskom troch sošiek galavečeru dominovala komediálna snímka Green Book, ktorá vďaka Continental Filmu príde do slovenských kín o dva mesiace, 7. marca.

Green Book (foto: Continental Film)

Green Book rozpráva príbeh nezvyčajnej cesty na juh Spojených štátov amerických, na ktorú sa v šesťdesiatych rokoch minulého storočia vydáva úspešný afroamerický klavirista Dr. Don Shirleye (Mahershala Ali) s novým osobným šoférom Tonym (Viggo Mortensen). Mužov odlišuje nielen farba pokožky, ale aj životné skúsenosti, zvyky a názory, na ktoré si musia pri tom druhom zvyknúť. Americký juh a doba navyše neprekypujú toleranciou a šofér sa pri výkone služby musí spoliehať na tzv. zelenú knihu, Green Book, cestovateľskú príručku pre čiernych obyvateľov USA.

Green Book (foto: Continental Film)

Hollywoodsku asociáciu zahraničných novinárov, ktorá Zlaté glóbusy udeľuje, snímka nadchla natoľko, že premenila tri z piatich nominácií. Okrem víťazstva v kategórii Najlepší film – komédia alebo muzikál si sošku vo svojej kategórii odniesli aj scenáristi Nick Vallelonga, Brian Hayes Currie a Peter Farrelly (ktorý film aj režíroval), či herec Mahershala Ali v kategórii Najlepší herec vo vedľajšej filmovej úlohe. Posledný menovaný už má na svojom konte aj Oscara za vedľajšiu úlohu vo filme Moonlight.

Odporúčame