VIDEO Talentovaný Puerto ťa perfektne naladí na leto: V latino hite Señora mu hosťuje Dominika Mirgová

Zdroj: Marek Kikinder

#Puerto z labelu OverGroundArt prichádza s horúcou novinkou s názvom Señora a jeho vyvolenou je práve Dominika Mirgová. Tá momentálne valcuje rebríček trendov na YouTube svojim skladbami Vzduch a Je to ako má.  Svoj nový album Toto som ja takmer celý nahrala práve v štúdiu Overground, kde sa dvaja mladí speváci stretli.

Letná skladba v rytme bachaty a latina príjemne naladí na blížiace sa leto a pri kúsku fantázie so zavretými očami prenesie do Karibiku. Inšpiráciou pri písaní textu bola pre Puerta kombinácia žena a hudba.

Už v skladbe S tebou a sám mladý spevák opisuje ženu ako jeho najväčšiu múzu pri tvorbe nových vecí a opäť dokazuje že on, ženy a latino sa k sebe hodia ako cigara k fľaši rumu.

Zdroj: Marek Kikinder

Na otázku “Prečo práve latino hudba a karibik na Slovensku?” Puerto odpovedal, že hispánska kultúra je niečo čo do našich životov priveje nový pozitívny vietor, ktorý nás roztancuje, zabaví a aspoň na chvíľu odreaguje od každodenných starostí. To, že práve latino je jeho záľubou ukázal aj pár rokov dozadu v skladbách Iný život a Letíme, ktoré zaznamenali pomerne slušný úspech aj napriek tomu, že Puerto bol absolútne neznámy pojem na slovenskej hudobnej scéne.

O vizuál letného hitu sa postaral Martin Miko s priateľkou Lesanou Kurill a ako lokáciu si zvolili Synagoga cafe v Trnave Do druhej lokácie “kamenný mlyn” si spevák nechal priviezť originálny Pontiac od Garage V8 Trnava ktorý celkom príjemne navodil kubánsku atmosféru. Hudbu, ako už je u Puerta zvykom, produkoval Tommy Dee, ktorý už dnes ale vystupuje pod novým pseudonymom SushiBoy. Čo na song hovoríš ty?

Zdroj: Tlačová správa, hashtag.sk
Odporúčame