VIDEO Takto ste Sagana ešte nevideli: 8-ročné dievčatko ho najskôr parodovalo a teraz vyspovedalo pred kamerou

Youtube

#Keď Peter Sagan tento rok vyhral belgickú klasiku Kurne-Brussels-Kurne, v médiách vzbudil pozornosť aj tým, že si hneď po pretekoch nasypal do úst hrsť gumených medvedíkov. Na Žilinčana vtedy krátkou paródiou reagovala 8-ročná Britka Ruby, keď na Twitter zavesila podobné video. To si všimol samotný slovenský majster sveta, ktorý ju následne začal followovať a poslal jej aj svoj cyklistický dres.

O niekoľko mesiacov Ruby vyslal výrobca bicyklov Specialized na preteky Okolo Kalifórnie, kde mala konečne príležitosť stretnúť sa so Saganom a aj inými hviezdami mužského i ženského pelotónu. Sagana vyspovedala niekoľkými otázkami a nášho cyklistu vidíme v úplne inej pozícii, na akú sme zvyknutí.

Aká bola prvá vec, ktorú si si kúpil za vlastné peniaze? Ma rád zvieratá? Kedy prvý raz sedel na bicykli? Čo bolo jeho vysnívané povolanie? Sagan sa priznal, že chcel byť hercom, futbalistom a tiež, že nemá až tak rád zmrzlinu. A tiež s jeho typickým humorom poznamenal, že jeho tip pre budúcich cyklistov je vybrať si iný šport, lebo cyklistika je príliš ťažká.

Odporúčame