VIDEO Najočakávanejšie filmy roka? Počas Super Bowlu ukázali trailery a reklamy, ktoré si nesmieš nechať ujsť

Zdroj: YouTube/Marvel Entertainment x Screen Rant

#Pred pár dňami sa v Spojených štátoch uskutočnil jeden z najväčších športových sviatkov sveta. Aj keď na Slovensku stále nie je americký futbal taký populárny, jeho finále s názvom Super Bowl patrí k najsledovanejším podujatiam našej planéty. Práve kvôli tomu sa veľké spoločnosti a filmové štúdiá bijú o reklamný priestor počas prestávky v polovici zápasu.

Suma za niekoľko sekúnd na televíznych obrazovkách sa pohybuje doslova v miliónoch dolárov. Práve preto si všetci dávajú záležať na tom, aby divákom posunuli to najlepšie, čo majú v rukáve. My ti teraz ukážeme, aké trailery a reklamy uzreli svetlo sveta počas 53. Super Bowlu, ktorý totálne ovládol tím New England Patriots.

TRAILERY

Avengers: Endgame

Najočakávanejší film roka sa svetu pripomína druhou ukážkou. Tá síce z deja neodhaľuje príliš, no vidieť môžeme spustošený svet po tom, čo Thanos vyhladil polovicu všetkého živého. Naši obľúbení hrdinovia sú roztrúsení po celom svete, Thor má výčitky a vyzerá to, že Captain America trpí posttraumatickým syndrómom. Na záver ale opäť berie do ruky svoj štít a spoločne s ostatnými sa vydáva na svoj finálny boj. Mimochodom, na internete sa už vedú dohady, či v ukážke náhodou nie je počuť Ultronov hlas.

Toy Story 4

Pokračovanie, ktoré vlastne nikto nikdy nechcel. My však Pixaru veríme. Pustiť sa do štvrtej časti prelomovej animovanej série, to chce poriadnu dávku odvahy. Dúfame však, že to dopadne nadmieru dobre a my budeme z kina odchádzať spokojí.

Our Planet

Milovníci prírody by mali určite spozornieť. Netflix totiž už 5. apríla prinesie skvele vyzerajúci dokumentárny seriál Our Planet. Na tom pracovali tvorcovia mimoriadne úspešného a kvalitného projektu Planet Earth. Veľkosť tohto unikátneho seriálu potvrdzuje aj fakt, že na ňom pracovalo viac než 600 ľudí, ktorí počas 3500 dní navštívili vyše 50 krajín.

The Twilight Zone

Akú odpoveď by si dal Jordanovi Peelemu, producentovi tohto projektu, keby sa ťa opýtal “What dimension are you even in?” Stanica CBS si totiž objednala už tretí (!) revival tohto seriálu. Ten zažíval chvíle svojej najväčšej slávy v rokoch 1959-64, kedy na ňom pracoval Rod Serling. Či sa podarí zopakovať predošlý úspech, sa môžeme presvedčiť už 1. apríla.

https://www.youtube.com/watch?v=tTjaogwkcQY

Captain Marvel

Marvelu sa zatiaľ úspešne darí nijakým spôsobom neteasovať svoju (momentálne) najmocnejšiu filmovú postavu v posledných Avengers. Nový spot nám ukazuje množstvo nových záberov a aspoň trošku tíši nespokojnosť zarytých fanúšikov. Tí po prvej ukážke nešetrili spŕškou kritiky, takže v marci môžeme z kina odchádzať jedine milo prekvapení.

https://youtu.be/UDBsvOtd9fA

Handmaid’s Tale

Príbeh služobníčky je americký dystopický televízny seriál, založený na rovnomennej knižnej predlohe od Margaret Atwoodovej z roku 1985. Príbeh sa odohráva v antiutopickej budúcnosti po skončení druhej americkej občianskej vojny, kde totalitná spoločnosť robí z plodných žien „služobníčky“. Tretia séria oceňovaného a populárneho seriálu od Hulu dorazí už čoskoro. Prvé dve boli skutočne kvalitné, takže pokiaľ si tento klenot ešte stále neobjavil, mal by si sa do neho pustiť čo najskôr.

Alita: Battle Angel

Alita je filmovým projektom, ktorý veľmi dlho túžil nakrútiť samotný James Cameron. Keďže ten sa rozhodol zabiť celý zvyšok života nakrúcaním pokračovaní Avatara, túto snímku zveril do rúk Roberta Rodrigueza. Recenzie sa zatiaľ pohybujú vo vlnách priemernosti, takže ukážka počas Super Bowlu hádam pomôže štúdiu aspoň nahrabať nejaké peniaze z tržieb v kinách.

https://youtu.be/OIbPFmi0xk8

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Spin-off jednej z najpopulárnejších filmových sérii vôbec sa konečne predstavil v plnej paráde a musíme uznať, že vyzerá naozaj dobre, sviežo a hlavne humorne. Teda, pokiaľ nie ste fanúšikom pôvodných filmov, kde sa riešil len autá a ich tuning. Hobbs & Shaw sa mali podľa prvotných informácii držať „pri zemi“, no vzhľadom na super-mocného záporáka v podaní Idrisa Elbu a všetkého okolo toho to vyzerá na presný opak. A nám to vlastne vôbec nevadí.

Hanna

Šestnásťročná Hanna vyrastala vo fínskej divočine spolu s otcom. Ten bol agentom CIA, takže ti je asi jasné, akým výcvikom si toto dievča prešlo. Seriál od Amazon Prime Video je adaptáciou filmu režiséra Joea Wrighta z roku 2011. Či sa ho tvorcom podarí prekonať sa dozvieme už o pár týždňov.

REKLAMY

Okrem trailerov samozrejme nechýbali ani reklamy. S najzaujímavejšou prišla spoločnosť Bud Light, ktorá vsadila na fenomén Game of Thrones. Nechýbali však ani takí veľkí hráči, ako Burger King, T-Mobile, Stella Artois, Pampers či samotná NFL.

https://www.youtube.com/watch?v=IEezKZ5XM4g

https://www.youtube.com/watch?v=x3tW5u1JHM0

Zdroj: rottentomatoes.com
Odporúčame